Steam Deck już testowany - zobacz sprzęt w akcji

Deweloperzy otrzymali własne egzemplarze.

W ubiegłym tygodniu Valve rozpoczęło wysyłkę Steam Deck do zainteresowanych deweloperów. Pierwsi twórcy otrzymali już sprzęt i dzielą się wstępnymi wrażeniami z testów.

Producent zapewnia, że wczesne modele urządzenia pod względem funkcjonalności są identyczne z edycjami, które trafią do konsumentów. Pozwalają jednak projektantom sprawdzić działanie własnych produkcja.

Ze Steam Deck zadowolony jest Mike Rose - szef firmy No More Robots. Na Twitterze twierdzi, że wydane przez spółkę gry Descenders i Yes, You Grace działają „bezbłędnie”. Pierwsza z pozycji w najwyższych ustawieniach graficznych osiąga nawet 60 klatek na sekundę.

Menedżer zaznacza, że choć deweloperzy muszą ręcznie dodać opcję sterowania za pomocą kontrolera urządzenia Valve, aktualnie w każdej produkcji dostosowanej do myszy i klawiatury można używać ekranu dotykowego.

Steam Deck chwali również Cliff Harris - założyciel odpowiedzialnego za Democracy 4 studia Positech Games.

„Pierwsze wrażenie: to jest naprawdę fajne, a Democracy 4 wydaje się dobrze działać tuż po wyjęciu sprzętu z pudełka, choć w przypadku mojego tytułu touchpad sprawuje się tysiąc razy lepiej niż sterowanie analogiem. Dźwięk jest naprawdę dobry. Płynność jest perfekcyjna” - przekonuje.

Urządzenie Valve jest także w stanie uruchomić symulator lotniczy X-Plane. Okazuje się, że można podłączyć specjalne joysticki, zaprojektowane z myślą o sterowaniu wirtualnymi samolotami.

Steam Deck zadebiutuje w tegorocznym okresie świątecznym. Przenośna konsola włączy większość gier z PC, a w przyszłości do sprzedaży trafi stacja dokująca, pozwalająca podłączyć sprzęt do telewizora.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami