Steam patentuje znaną funkcję - włączenie gry w trakcie pobierania

Valve idzie z duchem czasu.

Ujawniony patent wskazuje, że Valve pracuje nad rozwiązaniem, które pozwoli użytkownikom Steama uruchamiać gry nim zostaną w pełni pobrane.

Przypomnijmy, że podobna funkcja oferowana jest między innymi na konsolach. Po ściągnięciu części plików, gracz może włączyć produkcję, choć zyskuje dostęp tylko do niewielkiej części zawartości.

Valve zarejestrowało patent w marcu ubiegłego roku, ale dopiero teraz został opublikowany. Z dokumentu wynika, że przygotowywany system na podstawie informacji zebranych z pliku wykonawczego .exe określi, które pliki należy pobrać najpierw, by można było uruchomić grę.

ac_valhalla
Z podobnej funkcji na PC korzysta Ubisoft

Rozwiązanie miałoby też pomóc w usuwaniu nieużywanych aktualnie danych bez naruszania integralności określonego tytułu, dzięki czemu użytkownik mógłby zwolnić miejsce na dysku twardym komputera.

Z podobnego systemu korzystają nie tylko konsole, ale też konkurencyjne wobec Steama platformy dystrybucji cyfrowej na PC, w tym Uplay i Battle.net. Oczywiście opatentowanie przez Valve mechanizmu nie oznacza, że zostanie faktycznie zrealizowany i wdrożony.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami