Mistrz podnoszenia ciężarów chwali Thora z God of War Ragnarok. "To szczyt męskiej sprawności"

"Czy to się podoba, czy nie".

Wciąż trwa debata na temat wizerunku Thora z God of War Ragnarok. Głos w dyskusji zabrał mistrz podnoszenia ciężarów, który chwali wizję przedstawioną przez deweloperów z Sony Santa Monica.

Na temat nordyckiego boga burzy i piorunów w przygodach Kratosa wypowiedział się Darren McCormac - trzykrotny mistrz świata i posiadacz dwóch rekordów świata w podnoszeniu ciężarów.

- Czy to się podoba, czy nie, Thor z God of War to szczyt męskiej sprawności - mówi Brytyjczyk w rozmowie z serwisem The Sixth Axis. - Czemu to mówię? Jako atleta wiem, że istnieje związek pomiędzy objętością a siłą.

tom_stoltman
Tak wygląda Tom Stoltman, zwycięzca Mistrzostw Świata Strongman 2021

McCormac zwraca uwagę, że w podnoszeniu ciężarów najbardziej konkurencyjnymi klasami są osoby do 100 i 110 kilogramów, dźwigające „wielokrotność ciężarów swoich ciał”. Podkreśla, że tacy ludzie nie są wysocy, a obszerni.

- Goście podnoszący największe ciężary zazwyczaj mieszczą się w kategorii do 125 kg, ale nie wszyscy mają umięśnione ciało, daleko im do tego. Mają warstwy tłuszczu, potężny brzuch - tłumaczy.

- Byle stary głupiec może mieć mięśnie, tak, patrzę na ciebie panie Hemsworth [odtwórca roli Thora w filmach Marvela - dop. red.], ale ogromny brzuch i mięśnie czworoboczne (po obu stronach szyi) oznaczają, że mamy do czynienia z cholernie silnym facetem - dodaje.

McCormac zaznacza, że niemal wszyscy profesjonalni strongmani są obszerni, a wyjątkiem jest jedynie Mariusz Pudzianowski. Przypomina, że mistrzem świata w tegorocznych zawodach dla najsilniejszych ludzi okazał się Tom Stoltman, który także wyróżnia się dużą posturą.

Niedawno twórcy God of War Ragnarok wyjaśniali, że czyniąc z Thora otyłą postać sięgali głębiej do korzeni nordyckiej mitologii. W skandynawskich wierzeniach bóg burzy i piorunów opisywany jest bowiem jako potężny mężczyzna, który lubił dużo jeść.

Reklama

Skocz do komentarzy (13)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (13)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami