Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

God of War Ragnarok dostanie darmowe DLC

W przyszłym tygodniu.

Sony Santa Monica ogłosiło podczas gali The Game Awards, że God of War Ragnarok dostanie w przyszłym tygodniu darmowe rozszerzenie DLC, zatytułowane Valhalla.

Premiera 12 grudnia na PS4 i PlayStation 5. „Wyrusz z Kratosem do Valhalli w głęboko osobistą i pełną przemyśleń podróż ku przyszłości, która nigdy nie wydawała mu się możliwa” - czytamy w opisie trailera. Kto wie, być może takie sformułowanie oznacza, że otrzymamy jakieś wskazówki na temat kolejnej części.

Jeśli mowa o rozgrywce, zajmiemy się „wyzwaniami dla ciała i umysłu”, co oznacza nie tylko przeciwników do pokonania, ale i zagadki do rozwiązania. Wszystko to „w przygodzie, która łączy lubiany system walki z God of War Ragnarök z zupełnie nowymi elementami, inspirowanymi gatunkiem roguelite” - dodano.

Z oficjalnego bloga PlayStation dowiadujemy się, że akcja toczy się już po zakończeniu podstawowego Ragnarok. Kratos wkracza do akcji samotnie, wspomagany jedynie radami Mimira, nadal wiernie przypiętego do pasa.

Każde podejście do Valhalli zaoferuje „nowe połączenia przeciwników i pewne niespodzianki”, zachęcając do korzystania z różnych elementów uzbrojenia. W myśl zasad roguelite, jeśli zginiemy, będziemy musieli zaczać od początku, ale mocniejsi o zgromadzone zasoby i stałe usprawnienia postaci.

Otrzymamy bohatera z pełnym arsenałem i w całości wypełnionym drzewkiem umiejętności, a wraz z kolejnymi „pokojami” wybierać będziemy tymczasowe Glify, perki i ataki runiczne. Twórcy szykują też pięć ogólnych poziomów trudności, a do zabawy wskoczymy w dowolnym momencie - nie trzeba najpierw ukończyć kampanii (choć uwaga na pewne spoilery).

Read this next