Skip to main content

God of War Ragnarok dostało tryb Nowy Gry Plus

Oraz szereg innych dodatków.

Zgodnie z zapowiedziami z grudnia, God of War Ragnarok otrzymało dzisiaj aktualizację wprowadzającą między innymi Nową Grę Plus. Tryb umożliwia rozpoczęcie kampanii od początku, ale z zachowaniem sprzętu i umiejętnościami z poprzedniego podejścia.

Jedynym ograniczeniem jest brak elementów wyposażenia, które otwierają niektóre przejścia - by gracze nie otrzymali do niech dostępu przedwcześnie. Jednocześnie deweloperzy dodali także kilka elementów wyposażenia, jak pancerz Czarnego Niedźwiedzia, zwiększający siłę i obronę.

Do tego Pancerz Spartanina, nawiązujący oczywiście do przeszłości serii. Ten działa nieco inaczej, ponieważ - jak wyjaśniają twórcy - zapewnia „najtrudniejsze wyzwanie”, z jakim można spotkać się w God of War Ragnarok, ponieważ nie podnosi żadnych statystyk i nie posiada perków. Warunki grania po założeniu będą więc raczej... spartańskie.

Z God of War z 2018 roku powracają za to zbroje Aresa oraz Zeusa, dysponujące już własnymi cechami i perkami, do kupienia lub znalezienia podczas rozgrywki. Jest też okrągła tarcza - aspis. Są jeszcze alternatywne wersje kolorystyczne dla istniejących już wcześniej pancerzy.

Nowe „remiksy” pancerzy

Nowa Gra Plus podnosi maksymalny poziom doświadczenia, nie tylko dla Kratosa, ale i dla spotykanych przeciwników. W Niflheimie znajdziemy arenę do testowania wyposażenia, włącznie z możliwością wyboru pomocnika. Jest nie tylko Atreus i Freya, ale także Brok, Sindri, Angrboda, Ingrid, Thor i Thrúd.

Dla miłośników klasycznego kina jest za to czarno-biały tryb renderowania. Listę nowości uzupełniają nowe opcje zaklinania przedmiotów, także w negatywny sposób. To ostatnie powinno w jeszcze większym stopniu spotęgować poziom trudności, dla przykładu automatycznie zamrażając Kratosa po wykonaniu przewrotu na ziemi.

Read this next