Skip to main content

Kolejny God of War w drodze? Twórcy szukają pracowników

Kratos i przyjaciele szykują się do walki.

Na stronie internetowej studia Santa Monica opublikowano ofertę pracy, która sugeruje, że trwają prace nad nowym God of War. Po ogromnym sukcesie ostatniej odsłony przygód Kratosa nie powinno stanowić to zaskoczenia.

Na wstępie zaznaczmy, że w ogłoszeniu tytuł gry nie został wymieniony bezpośrednio, więc oferta może równie dobrze dotyczyć zupełnie innej marki. Opis wymagań wobec kandydatów i stojących przed nimi zadań dotyczy jednak systemów wprowadzonych w God of War Ragnarok oraz znajomości serii, więc nietrudno powiązać te informacje z pracami nad kontynuacją.

Oferta dotyczy stanowiska starszego projektanta walki, którego głównym zadaniem byłoby rozwijanie systemu walki towarzyszy. Jest to mechanika, która pojawiła się po raz pierwszy w God of War Ragnarok i pozwalała między innymi odblokowywać nowe umiejętności czy zmieniać wyposażenie towarzyszy Kratosa. Ponadto od kandydatów oczekiwana jest „znajomość God of War i God of War Ragnarok”.

Co prawda znajomość serii nie oznacza, że automatycznie chodzi o pracę nad God of War - być może mowa o innej marce, w której zastosowane będą podobne rozwiązania i mechaniki. Niemniej po ogromnym sukcesie God of War Ragnarok trudno wyobrazić sobie, by studio Santa Monica nie zamierzało stworzyć trzeciej części trylogii, zwłaszcza że nie wszystkie wątki zostały zamknięte.

To też nie pierwszy raz, gdy słyszymy o potencjalnej kontynuacji przygód Kratosa. W marcu aktor użyczający głosu Tyrowi sugerował, że jego postać powróci w kolejnej części God of War. Wcześniej wzmianka o nowej grze pojawiła się w ogłoszeniu o pracę dla starszego projektanta środowisk w studiu Valkyrie Entertainment, które blisko współpracuje z Santa Monica Studio.

Zobacz także