Deathloop - skradanie: wykrycie, ciche zabójstwa

Przydatne moce i gadżety.

Deathloop to gra, w której możemy bawić się tak, jak chcemy. Możliwe jest po prostu bezpośrednie i brutalne podejście, ale wielu z pewnością preferuje pozostawanie niewykrytym - to też jest możliwe, choć nieco trudniejsze.

Na szczęście wrogowie nie są zbyt inteligenti, więc czasem nie zauważą nas, choć w teorii powinni. Mimo to, zawsze pamiętaj o trzech najważniejszych wskazówkach związanych ze skradaniem:

  • Wykorzystuj butelki, by odwracać nimi uwagę wrogów.
  • Poruszaj się często kucając (Ctrl na PC lub kółko na padzie).
  • Zwracaj uwagę na wskaźniki zaalarmowania wrogów (1).
skradanie1

Kiedy wskaźnik dopiero się zapełnia, wróg jeszcze cię nie widzi. Kiedy pojawia się w nim wykrzyknik, przeciwnik zacznie cię szukać. Czerwony wskaźnik będzie już oznaczał, że zostałeś zauważony i wróg wie, gdzie jesteś.

Na planszach jest mnóstwo różnych obiektów, skrzyń czy murkóów, za którymi można się chować, gdy kucasz. Wykorzystuj to. Czas, w którym wrogowie cię zauważają od pierwszego pojawienia się znacznika, jest stosunkowo długi w wielu sytuacjach.

Poza tym:

  • Na pewno przyda się umiejętność hakowania. Na szczęście mamy ją od początku gry. Hakować możesz wieżyczki, ale przede wszystkim czujniki - które wywołują alarm, gdy cię wykryją. Otworzysz też sobie różne skróty.
  • Przydatna jest też moc tabliczki Eteru (2). To zdolność, która aktywuje niemal całkowitą niewidzialność Colta.
skradanie2

Ważne jest pozostawanie cichym. W tym celu nie musisz używać tylko maczety, by pozbywać się wrogów. Istotne są też bronie z tłumikami. Jedną z nich jest potężna snajperka. Pamiętaj, by nauczyć się zachowywać broń do kolejnych pętli.

Pamiętaj, że jeśli wywołasz alarm, zazwyczaj możesz uciec, a wrogowie po jakimś czasie przestaną cię szukać. Może się jednak zdarzyć, że - jeśli jesteś niedaleko bossa - wizjoner zmieni swoją pozycję lub zachowania, jeśli usłyszy alarm.

Spis treści: Deathloop - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Deathloop - walka: strzelanie, maczeta

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami