Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Co trzeci posiadacz Deathloop na Xboksie nie ukończył nawet samouczka

Potęga Game Passa?

Tylko 67 procent grających w Deathloop na konsolach Xbox Series X/S zdobyło pierwsze osiągnięcie w grze. To oznacza, że co trzeci gracz nie ukończył nawet samouczka.

„Dzieeeeń dobry, Blackreef!” to achievement, które zdobywamy dosłownie chwilę po rozpoczęciu rozgrywki. Otrzymujemy go za przejście tutoriala, który dla większości graczy jest raczej przykrym obowiązkiem, aniżeli wyzwaniem.

Okazuje się jednak, że pokonanie pierwszych minut gry nie jest zadaniem tak prostym, jakby się na pozór zdawało. Jeśli wierzyć statystykom zbieranym przez witrynę TrueAchievments - poświęconą analizowaniu osiągnięć graczy - samouczek ukończyło jedynie 67 proc. użytkowników konsol Xbox Series X/S. Dla porównania, tego samego osiągnięcia na konsolach PlayStation nie zdobyło jedynie 13 proc. graczy, na Steamie - zaledwie 8 proc.

Oczywiście naturalnym jest, że często odbijamy się od gier już na samym starcie. W przypadku Deathloop statystyka osiągnięć wynika prawdopodobnie z obecności gry w Game Passie. Wygląda na to, że wielu graczy pobrało pozycję w ramach abonamentu, lecz jeszcze jej nie uruchomiło.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze