Skip to main content

Deathloop z datą premiery na Xboxie - gra trafi do Game Passa

Już za kilka dni.

Zakończył się roczny okres wyłączności Deathloop dla PlayStation. Gra trafi na konsole Xbox już 20 września, a subskrybenci Game Pass zagrają w dniu premiery bez żadnych dodatkowych opłat.

Deathloop to pierwszoosobowa strzelanka, której głównym bohaterem jest Colt - zabójca uwięziony w pętli czasowej. Zadaniem gracza jest zlikwidowanie ośmiu celów przed północą. Jeśli choć jeden z nich pozostanie przy życiu lub Colt zginie przed ukończeniem zadania, trzeba zaczynać od początku.

Gra twórców Prey i Dishonored zebrała przychylne opinie wśród recenzentów i na portalu Metacritic może pochwalić się średnimi ocen 87% w wersji PC oraz 88% w wersji na PS5. Co ciekawe, gracze ocenili tytuł znacznie gorzej - odpowiednio zaledwie 53% i 65% recenzji graczy jest pozytywnych.

Deathloop to ciekawy przypadek. Produkcja została wydana jako czasowy exclusive na PlayStation już po tym, jak Microsoft przejął na własność odpowiedzialne za grę studio Arkane. Umowa o wyłączność nadal obowiązywała, więc doszło do kuriozalnej sytuacji, w której - technicznie rzecz biorąc - gra Microsoftu miała wyłączność na konsolach Sony.

Zobacz także