Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Deathloop i Dishonored mają ze sobą więcej wspólnego niż tylko autorów. Twórca potwierdza

Wszystko było zaplanowane od początku.

Teorie niektórych fanów zostały właśnie potwierdzone przez dyrektora kreatywnego studia Arkane Lyon. Z jego słów jasno wynika, że Dishonored i Deatloop są ze sobą powiązane.

Podczas podcastu prowadzonego przez pijarowców Microsoftu, Dinga Bakaba został zapytany, czy Deathloop jest częścią szerszego uniwersum. Pytanie ma związek z wieloma smaczkami i odniesieniami do Dishonored, jakie można znaleźć w najnowszej produkcji Arkane Studios.

- Tak, w rzeczy samej. Od początku wyobrażaliśmy sobie, że Deathloop będzie osadzone w przyszłości, po wydarzeniach z Dishonored: Death of the Outsider - zdradził Bakaba. - W trakcie produkcji stwierdziliśmy, że może to być jedna z wersji przyszłości świata bez Outsidera.

- W grze tak naprawdę jest mnóstwo wskazówek - kontynuował szef Arkane Lyon. - Gracze mają pod nosem sporo małych szczegółów, ale jeszcze wszystkich nie rozgryźli. Teraz, kiedy prawda wyszła na jaw, łatwiej będzie odkryć wszystkie tajemnice. I tak, mają sens.

Niemal od samej premiery Deathloop, gracze zaczęli zwracać uwagę na uderzające podobieństwo do uniwersum Dishonored. Wystarczy wspomnieć nadprzyrodzone zdolności bohaterów, czy styl architektoniczny Updaam przywodzący na myśl Dunwall. Na Reddicie od dawna można znaleźć zbiór faktów łączących obie produkcje. Teraz to oficjalne.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze