Twórcy Forza Horizon 5 pokazali kampanię - duże zmiany w strukturze rozgrywki

Kilka Festiwali do rozegrania.

  • Forza Horizon 5 zaoferuje kampanię o zmienionej strukturze
  • Jeden Festiwal zastąpi kilka mniejszych
  • Kolejne aktywności odblokujemy poprzez wykonywanie wyzwań i zbieranie punktów Accolades

Na zorganizowanej wczoraj prezentacji twórcy Forza Horizon 5 ujawnili szczegóły na temat kampanii fabularnej gry. Do znanej struktury rozgrywki autorzy wprowadzą istotne zmiany.

Tym razem zamiast jednego dużego Festiwalu przygotowano kilka mniejszych, powiązanych z konkretnym rodzajem zmagań. Przygoda rozpoczyna się na głównej scenie Meksyku, ale później trafimy na inne zawody - Apex (wyścigi uliczne), Wilds (po bezdrożach), Baja (przełajowe), Street Scene (uliczne) i Rush (sztuczki kaskaderskie).

Każda z imprez podzielona jest na rozdziały z unikalnymi dla siebie misjami fabularnymi. W sumie pojawi się 20 głównych zadań, których ukończenie zajmie nawet 20 godzin, a całą kampanię można przejść w kooperacji z innym graczem.

Bohater Forza Horizon 5 próbuje zasłużyć na miejsce w Hali Sław (Hall of Fame). Aby osiągnąć cel, musi zgromadzić tak zwane Accolades - punkty otrzymywane za wykonywanie wyzwań w ramach różnych aktywności w grze. Do zdobycia jest ponad 1800 punktów, ale nie trzeba zebrać wszystkich.

Realizowanie wspomnianych wyzwań odblokuje także kolejne rozdziały fabularne i Ekspedycje, które z kolei posłużą do odkrywania następnych Festiwali, zawodów i wydarzeń. Twórcy zaznaczają też, że po ukończeniu kampanii, pojawi się opcja kontynuowania zabawy - nie zabraknie bowiem cotygodniowych misji.

Forza Horizon 5 zadebiutuje 9 listopada na PC, Xbox Series X/S i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami