FIFA 22 Ultimate Team stawia na sezony i zmienia system postępów w Division Rivals

Ale co z lootboxami?

FIFA 22 Ultimate Team zmniejsza liczbę spotkań, jaką co tydzień należy rozegrać w najpopularniejszym trybie rankingowym - Division Rivals. Gra postawi za to dużo większy nacisk na model sezonowy.

W Fifie 21 do wyniku tygodniowego liczy się pierwsze 30 meczów. W nowej odsłonie serii wprowadzany jest całkiem nowy system postępów, pozwalający spędzać mniej czasu w grze. Powinien także lepiej utrzymywać graczy na właściwym poziomie umiejętności.

Division Rivals przechodzi więc na zestaw drabinek, etapów i punktów kontrolnych. Dla przykładu, wygrany mecz to jeden etap w górę, przegrany - jeden w dół. Chyba że znajdujemy się właśnie na punkcie kontrolnym, zatrzymującym spadek.

Wszyscy gracze zaczną w 10. lidze, a powyżej 1. ligi będzie jeszcze Elite Division, dla najlepszych wirtualnych piłkarzy. Jeśli awansujemy tak wysoko, zostaniemy w elicie na cały sezon.

Idąc dalej, zmieniają się nagrody. Otrzymamy je w zależności od miejsca w rankingu na koniec tygodnia, bez względu na liczbę rozegranych meczów - ale im więcej zwycięstw, tym oczywiście lepiej. Całość - ponownie - zbudowana będzie wokół sezonów, trwających około sześciu tygodni każdy.

1
Nowy hub Division Rivals

Start nowego sezonu oznacza spadek do niższej ligi - ale tylko o jeden poziom. Następnie zaczynamy ponowne awansowanie i zdobywanie nagród.

Znika także krytykowana Weekend League, wymuszająca na graczach zagranie wielu meczów w krótkim czasie. Teraz rozgrywki będą rozłożone na cały tydzień, z fazą pucharową i finałami. EA przechodzi też na system punktów, które otrzymamy także w razie porażki.

Aby dostać się do FUT Champions, będziemy musieli zdobyć określoną liczbę punktów w Division Rivals. Jeśli się uda, automatycznie zakwalifikujemy się do fazy play-off, która zacznie się dopiero, gdy będziemy gotowi - przez cały czas trwania sezonu.

Jeśli poradzimy sobie wystarczająco dobrze, dotrzemy do finału - ten odbędzie się już klasycznie, w weekend.

2
Kooperacyjne mecze publiczne

Inną nowością w trybie FUT będą mecze towarzyskie. Zagramy ustalonymi z góry składami, w kooperacji przeciwko innym graczom. Rozbudowano także opcje FUT Stadium, gdzie pojawi się arena dla VIPów.

Electronic Arts nie komentuje jednocześnie, czy planuje wprowadzić jakieś szerzej zakrojone modyfikacje w krytykowanym systemie lootboxów, czyli kart z piłkarzami do FUT.

FIFA 22 ukaże się 1 października na PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Tego samego dnia zadebiutują odsłony PC, PS4 i Xbox One, gdzie otrzymamy nieco inny zestaw funkcji.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami