Dead by Daylight - testy umiejętności: jak wykonać, co dają

Nagrody i kary za dobre i złe wykonanie testu umiejętności.

Testy umiejętności to jedna z ważniejszych mechanik w Dead by Daylight, której doświadczą ocalali. Pojawiają się w trakcie wykonywania kluczowych czynności - jak naprawa generatora czy leczenie sojusznika. Jak je wykonywać, co z tego będziesz miał i jaka kara czeka cię za popełnienie błędu - odpowiedzi na te pytania znajdziesz na niniejszej stronie.

Test umiejętności (1) to niewielkie kółko, które ma szansę pojawić się na ekranie w trakcie wykonywania niektórych czynności - jak leczenie siebie bądź sojusznika, naprawa generatora czy próba uwolnienia się z haka. Niewielki fragment kółka to dwukolorowa podziałka (2).

028_dead_by_daylight_testy_umiejetnosci_jak_wykonac_co_daja

Twoim celem jest wciśnięcie wskazanego na ekranie klawisza w odpowiednim momencie - gdy czerwony wskaźnik (3) jest wewnątrz wspomnianej podziałki. Wtedy test zostanie wykonany poprawnie, a czynność którą wykonujesz pozostanie nieprzerwana. Jeśli dodatkowo trafisz w białą część to otrzymasz więcej punktów krwi za świetny test umiejętności (4).

029_dead_by_daylight_testy_umiejetnosci_jak_wykonac_co_daja

Jeśli z kolei test się nie powiedzie, czynność którą aktualnie wykonujesz zostanie na kilka sekund zatrzymana - nawet wtedy, gdy robisz to z sojusznikiem. Dodatkowo, jeśli naprawiałeś generator, to dojdzie do eksplozji - zabójca otrzyma wtedy powiadomienie i będzie wiedział, że ktoś próbuje naprawiać urządzenie. Wtedy też musisz powoli oddalić się z miejsca i schować za pobliską osłoną - za kilka sekund dotrze tam twój wróg.

Spis treści: Dead by Daylight - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dead by Daylight - brama: gdzie jest, jak uciec z mapy

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami