Kontrowersyjna ciężarówka usunięta z Call of Duty Warzone

Gracze mają nadzieję, że na dobre.

  • Gracze ponownie mogli stać się niewidzialni w CoD: Warzone
  • Wszystko przez opancerzoną ciężarówkę
  • Ta została już usunięta z gry

Wczoraj rozpoczął się czwarty sezon zmagań w Call of Duty: Warzone, wprowadzając między innymi dobrze znany pojazd - a wraz z nim dobrze znany błąd. Twórcy zareagowali błyskawicznie, usuwając źródło problemów.

Mowa o opancerzonej ciężarówce. Ta sama w sobie okazała się być kontrowersyjna ze względu na zbyt wysokie - zdaniem niektórych - możliwości, zwłaszcza w trybie solo. Sytuacji nie poprawiło odkrycie, że pojazd można wykorzystać, by stać się niewidzialnym.

Twórcy szybko wyeliminowali usterkę, w najprostszy możliwy sposób - usunęli pojazd. „Nadal jest sporo sprzętu do znalezienia w satelitach” - dodali deweloperzy, odnosząc się do jednej z nowości w czwartym sezonie.

Część graczy ma nadzieję, że Big Bertha - jak nazwano ciężarówkę - już nie powróci. Opancerzony wehikuł zapewnia świetną osłonę, jest bardzo wytrzymały, posiada karabin maszynowy na dachu (to nowy dodatek) i możliwość rozbudowania o umiejętności specjalne, jak skanowanie UAV.

Wszystko to sprawiało, że pojazd już w maju - gdy po raz pierwszy pojawił się w Warzone - stał się integralną częścią zmagań, zwłaszcza w trybie solo, gdzie zapewniał szczególną przewagę.

Podsumowanie problemów

W początkowych fazach gry, Berta jest niemal niezniszczalna. Jedynym sposobem na unieszkodliwienie ciężarówki jest rakietnica lub materiały wybuchowe, ale wystarczy zamontowanie systemu Trophy, by poradzić sobie z takim zagrożeniem - C4 jest automatycznie neutralizowane.

- Zostawcie to do LTM lub Armored Royale - komentuje youtuber Westie, wymieniając alternatywne tryby rozgrywki. - To prawie tak, jak po dodaniu mechów do Fortnite. Intencje były dobre, ale sprzęt był nadużywany i rujnował zabawę wszystkim innym, których mieli pecha stanąć mu na drodze.

Tymczasem wykorzystywanie pojazdów do stania się niewidzialnym wydaje się być głęboko zakorzenionym błędem, z którym twórcy Warzone nie mogą sobie poradzić od dłuższego czasu. Usterka - związana poprzednio z helikopterami - regularnie powraca wraz z aktualizacjami.

Wystarczy odpowiednio szybko zmieniać siedzenia przed zniszczeniem pojazdu. Gracz „pod wpływem” błędu jest nie tylko niewidoczny do przeciwnika, ale także niemożliwy do zranienia konwencjonalną bronią.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami