Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gruba Berta nową obsesją graczy w CoD Warzone - ciężarówka ułatwia zwycięstwo

Biiip!
  • Gracze masowo stosują taktykę z ciężarówką
  • Używają jej do ochrony i ataku
  • Potrafią też uchronić ją od materiałów wybuchowych

Fani Call of Duty Warzone używają sześciokołowej ciężarówki, by łatwo wygrywać mecze battle royale. Społeczność nazwała już pojazd „Grubą Bertą”.

Ciężarówka dostawcza jest na tyle duża, że stanowi świetną osłonę. Ponadto jest niezwykle wytrzymała, co w niektórych przypadkach pozwala uchronić się od ostrzału niemal przez cały mecz. Sprawdza się też oczywiście w rozjeżdżaniu graczy, którzy nie zdążą uskoczyć na bok.

Gruba Berta cieszy się szczególną popularnością w trybie solo, gdzie stajemy do walki z 149 graczami. Po wyskoczeniu z helikoptera na początku rundy, zawodnicy natychmiast lecą w kierunku ciężarówek, by dotrzeć do pojazdów przed innymi.

This bertha really took my emotions on a ride from r/CODWarzone

Częstą taktyką jest wjeżdżanie w grupę graczy i natychmiastowa wysiadka w celu wykończenia ewentualnych niedobitków. Pojazd porusza się jeszcze chwilę po wyjściu kierowcy i może zadać obrażenia postaciom stojącym na jego drodze.

W początkowych fazach gry, kiedy gracze nie mają jeszcze zbyt mocnych broni, Berta jest niemal niezniszczalna. Jedynym sposobem unieszkodliwienia ciężarówki jest rakietnica lub inne materiały wybuchowe, ale kierowcy znaleźli sposób na przeciwdziałanie szkodliwym wybuchom - stawiają na pojeździe system Trophy, czyli niewielkie urządzenie, które automatycznie neutralizuje nadlatujące granaty czy paczki C4.

Taktyki z pojazdem używa tak wielu graczy, że w finalnych partiach meczów można spotkać całe korowody zataczające kręgi wokół kurczącego się gazu:

The current state of Warzone solos from r/CODWarzone

Raven Software reagowało w przeszłości na elementy gry zapewniające zbytnią przewagę, więc można oczekiwać, że studio wprowadzi też poprawki do ciężarówki. Najprostszą metodą poradzenia sobie z problemem byłoby obniżenie wytrzymałości.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze