Trailer Battlefield 2042 puszcza oczko do fanów serii. Gracze są zachwyceni

RendeZook uhonorowany.

Opublikowany wczoraj zwiastun Battlefield 2042 zawiera odniesienie do ukształtowanej przez społeczność tradycji serii. Fani od wielu lat wykonują sztuczkę związaną z wyjściem z samolotu w locie, zestrzeleniem innego pilota, a następnie ponownym wejściem do kokpitu. Właśnie taki fragment mogliśmy zaobserwować w trailerze.

Omawiany moment zaczyna się w 3:00.

Fani Battlefield określają taki manewr nazwą LoopZook (od „loop”, czyli pętli, i „zook”, czyli skrócie oznaczającym bazookę) lub - popularniejszą ostatnimi laty - RendeZook (od „rendezvous” i bazooki). Tradycja sięga jeszcze Battlefielda 1942:

RendeZook spopularyzował jednak głównie Battlefield 3, a dokładniej zamieszczony poniżej gameplay, który wielu z naszych czytelników zapewne zna. Właśnie ten fragment był bezpośrednią inspiracją dla twórców zwiastuna.

Fani, którzy dostrzegli nawiązanie, wyrażają ekscytację w komentarzach - wiele takich wpisów przeczytamy między innymi pod zamieszczonym powyżej materiałem. Gracze wspominają o uczynieniu autora triku „nieśmiertelnym”.

Warto też zobaczyć niezwykle szczerą i pełną szczęścia reakcję Schemova na zwiastun Battlefield 2042. To pochodzący z Rosji twórca materiałów z serii Battlefield, który również jest autorem imponujących nagrań z RendeZookiem.

Strzelanka zadebiutuje 22 października na PC, PlayStation i Xbox. Więcej szczegółów o Battlefield 2042 zebraliśmy w artykule podsumowującym niedawną prezentację gry, w której mogliśmy wziąć udział

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami