Ogromna reklama Resident Evil Village zaskoczyła lokalną prasę w Anglii

Wilkołak na wzgórzu.

Mieszkańcy Mendip Hill w hrabstwie Somerset w południowo-zachodniej Anglii wiedzą już, kto odpowiadał za gigantyczne malowidło wilkołaka na pobliskim wzgórzu - to reklama Resident Evil Village.

Lokalne media informowały o nietypowym znalezisku już 3 maja. Na zboczu wzniesienia pojawił się imponujących rozmiarów potwór, przypominający inne geoglify - jak 110-metrowy Biały Koń z Uffington.

1

Początkowo dziennikarze i mieszkańcy byli zmieszani, ponieważ nie znano autora dzieła. Dopiero w piątek pod wilkołakiem pojawił się tytuł gry i tajemnica została wyjaśniona - jako akcja marketingowa Capcomu.

Somerset County Gazette wydaje się być dumne, że to właśnie lokalne wzgórze zostało wybrane na malowidło, mierzące 58 metrów wysokości oraz 100 metrów długości.

„Imponujący stwór, przypominający inne historyczne i mistyczne malowidła kredowe, został stworzony w mniej niż 24 godziny” - napisano w artykule.

„Gigantyczną instalację zauważono nad ranem, umieszczoną pomiędzy świetnie ukrytymi miejscowościami w Somerset, na Blackdown Hills”.

„Praca powstała w nocy i przedstawia jednego z przerażających przeciwników w Resident Evil Village” - dodaje Somerset County Gazette.

2

Fani Assassin's Creed Valhalla są zapewne dobrze zaznajomieni z podobnymi malowidłami w Anglii. Poza wspomnianym Koniem z Uffington jest też choćby Gigant z Cerne Abbas czy - chyba najsłynniejszy - Długi człowiek z Wilmington.

Zobacz także: Resident Evil Village - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami