CoD Warzone bliskie osiągnięcia idealnego balansu broni - twierdzą twórcy

Deweloperzy skupiają się teraz na drobnych zmian.

  • Dzięki nowym zmianom, CoD Warzone jest bliskie idealnego balansu broni
  • Większą rolę odgrywają teraz faktyczne umiejętności gracza

Call of Duty Warzone jest bliskie osiągnięcia idealnego balansu broni, czyli sytuacji, w której większość arsenału jest skuteczna w podobnym stopniu - uważa odpowiedzialne za rozwój strzelanki studio Raven Software.

W opublikowanym wpisie deweloperzy podkreślają, że równoważenie rozgrywki nie jest łatwym zadaniem. Twórcy nie mogą bowiem uniknąć sytuacji, w której wprowadzane zmiany są krytykowane przez część fanów.

„Jesteśmy odpowiedzialni za zachowanie uczciwej rozgrywki i integralności gry. W niektórych przypadkach wymaga to obniżenia skuteczności powszechnie lubianej broni. Kiedy wdrażamy takie modyfikacje, chcemy promować różnorodność. Wierzymy, że zapewnienie wyboru sprawia, że produkcja jest angażująca” - wyjaśniają.

cod_warzone_bronie_balans
Większość borni jest w równym stopniu użyteczna

„Kiedy ograniczymy wspomnianą swobodę, zabierzemy możliwość zabawy we własny sposób. Do tego dojść może, gdy dana broń staje się na tyle skuteczna, że jej nie używanie zadziała na naszą niekorzyść” - dodają.

Twórcy obecnie skupiają się na poprawie tak zwanego TTK, czyli wskaźnika oznaczającego czas, w którym wskazana broń eliminuje przeciwnika. Najnowsza aktualizacja darmowej strzelanki skupia się na wydłużeniu wspomnianej wartości, o co postulowała część graczy.

Deweloperzy zaznaczają, że celem wprowadzanych zmian jest zwiększenie znaczenia tak zwanego skill ceiling, czyli faktycznych umiejętności danego użytkownika, rozwijanych poprzez rozgrywkę i trening.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami