W CoD Warzone rozdano już niemal pół miliona banów

Twórcy walczą z cheaterami.

  • Do tej pory banami ukarano 475 tysięcy graczy CoD Warzone
  • Twórcy nakładają też blokady na używany sprzęt
  • Deweloperzy podejmują także walkę ze sprzedawcami cheatów

Twórcy darmowego Call of Duty Warzone ujawnili nowe informacje o postępach w walce z oszustami. Od dnia premiery strzelanki łącznie zbanowano 475 tysięcy kont.

Kolejnych cheaterów ukarano w minioną niedzielę, 11 kwietnia. Dokładnej liczby zablokowanych tego dnia nieuczciwych graczy nie przedstawiono, aczkolwiek podkreślono, że fala była siódmą największą od lutego bieżącego roku.

Ponadto codziennie wykluczani są z zabawy pojedynczy oszuści. Na celowniku są jednak także sprzedawcy cheatów: autorzy zbanowali niedawno 45 tysięcy „podejrzanych kont", kupionych na czarnym rynku przez użytkowników, którzy regularnie łamią regulamin Call of Duty Warzone.

Twórcy przyznają również, że w przypadku „seryjnych cheaterów" nakładane są blokady na sprzęt. To oznacza, że ukarany gracz, by móc wrócić do rozgrywki musi nie tylko założyć nowy profil, ale i zmienić komputer lub konsolę.

„Nie ma miejsce na oszukiwanie. Zaoferowanie uczciwej i przyjemnej zabawy wszystkim jest naszym priorytetem. W imieniu naszych zespołów bezpieczeństwa Call of Duty, zajmujących się Warzone, Modern Warfare i Black Ops, zapewniamy, że nie spoczniemy [w zmaganiach z nieuczciwymi użytkownikami - dop. red.], doceniamy też waszą cierpliwość" - podsumowano.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami