Resident Evil Village otrzyma niezwykle wymagający poziom trudności?

Prawie jak roguelike.

  • Dodatkowy poziom trudności w RE Village ma przypominać formułę gier roguelike
  • Ma oferować ekstremalnie duże wyzwanie

Horror Resident Evil Village ma zaoferować dodatkowy poziom trudności do odblokowania - wyjątkowo wymagający i zawierający elementy gatunku roguelike. Takie informacje przekazał na Twitterze użytkownik DuskGolem, który w przeszłości ujawnił inne szczegóły na temat ósmej odsłony cyklu.

Dodatkowy tryb gracze mieliby odblokować, możliwe, że poprzez przejście gry na jednym z podstawowych poziomów trudności. Ten bonusowy miałby wprowadzać między innymi losowo rozmieszczanych wrogów, a także losowo generowane miejsca pojawiania się broni i zasobów.

Takie rozwiązanie mogłoby zupełnie zmienić podejście do gry. Strategia i styl rozgrywki zależałyby bowiem od tego, jakie narzędzia znajdzie gracz na początku przygody.

Nowy tryb miałby też oferować „otwartą mapę”, co sugeruje, że wszystkie obszary do zwiedzania w grze byłyby dostępne do eksploracji od samego startu.

Resident Evil Village debiutuje 7 maja na PC i konsolach. To kontynuacja opowieści o Ethanie, którego poznaliśmy w Resident Evil 7. Bohater trafia do tajemniczej wioski, z której musi się wydostać.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami