Monster Hunter Rise - rodzaje zadań: wioski, Centrum, pilne, Furii, Areny, treningowe, poboczne, zlecenia

Opis wszystkich typów misji, jakie możemy wykonać w grze.

W Monster Hunter Rise rozegramy wiele różnorodnych misji, które w dużej mierze skupiają się na polowaniu na potwory - ale nie tylko. Na tej stronie dowiesz się wszystkiego o rodzajach zadań, jakie można wybrać i zrealizować, a także która postać może nam je przydzielić.

Na stronie: Monster Hunter Rise - postacie i obiekty przydzielające zadania: gdzie odbierać misje opisaliśmy postacie/obiekty, które przydzielają zadania, a także gdzie je znaleźć we wiosce.

Rodzaje zadań

W Monster Hunter Rise możemy podjąć się następujących zadań:

057
 • Zadania wioski (przydziela Hinoa) - dzielą się na poziomy uszeregowane według gwiazdek (*). Im wyższy poziom, tym zadania są trudniejsze (potwory są groźniejsze, wytrzymalsze i posiadające bardziej niebezpieczne ataki).
 • Zadania Centrum (przydziela Minoto) - podobnie jak zadania wioski dzielą się na poziomy, ale są przeznaczone dla wielu graczy (max 4). Można je również wykonywać w pojedynkę, ale są dużo trudniejsze niż zadania wioski.
 • Pilne zadania - kiedy wykonasz określoną liczbę zadań w ramach jednego poziomu, otrzymasz powiadomienie od mieszkańców wioski o pilnym zadaniu, które polega na zabiciu potężnego potwora. Kiedy wykonasz i tę misję, wówczas odblokujesz wyższy poziom zadań.
 • Zadania treningowe (przydziela Hinoa) - misje samouczkowe, które zaznajomią cię z podstawami rozgrywki. Warto je wykonać na początku gry.
 • Opcjonalne zadania poboczne (przydziela Hinoa i Minoto) - polegają na zdobyciu określonej liczby przedmiotów, zabiciu określonej liczby potworów czy wykonaniu określonej liczby zadań w danym regionie. Te misje wykonujemy w trakcie innych zadań lub ekspedycji, więc nijako możemy je realizować „przy okazji”. Możemy ich przyjąć maksymalnie 5. Jeśli uda nam się wypełnić warunki opcjonalnego zadania pobocznego, należy pomówić z Hinoą lub Minoto, którą wręczy nam nagrody. Warto wykonywać ten typ misji, gdyż są źródłem cennych przedmiotów, między innymi kul pancerza, które są niezbędne do ulepszania elementów pancerza.
 • Ekspedycje (przydziela Hinoa i Minoto) - to tryb pozwalający na swobodną eksplorację jednego z 5 regionów dostępnych w grze. Nie ogranicza nas czas - możemy w dowolnym momencie zakończyć zadanie i wrócić do wioski. Ekspedycje świetnie sprawdzają się, kiedy chcemy zdobyć materiały i uzupełnić zasoby, wykonać kilka opcjonalnych zadań pobocznych, polować na potwory bez pośpiechu czy po prostu w spokoju pozwiedzać świat Monster Hunter Rise.
 • Zadania dot. Furii (przydziela Hinoa i Minoto) - jest to specjalny tryb zadań, znacznie różniący się od pozostałych misji, polegający na ustawianiu i używaniu maszyn łowieckich, by odeprzeć kolejne fale hord potworów, które atakują twierdzę. Ten typ zadań pojawi się po pewnym czasie, gdy dokonamy stosownych postępów w fabule.
 • Testy na specjalną licencję (przydziela Hinoa) - jeśli zaliczymy kolejne poziomy tego typu zadań, odblokujemy kolejne poziomy Zadań Centrum. Dzięki temu nie musimy wykonywać określonej liczby misji Centrum, by awansować na kolejne poziomy. Ta opcja pojawi się jednak dopiero w drugiej części głównego wątku fabularnego
 • Zadania na Arenie (przydziela Mistrz Utsushi) - specjalny tryb zadań związany z walkami z potworami na specjalnie do tego przygotowanej arenie, ale nie tylko (zdarzają się również potyczki w terenie). Obowiązują tutaj specjalne warunki: zostajemy wyposażeni w przedmioty (w tym mikstury lecznicze) i sprzęt odgórnie przydzielony oraz możemy wybrać broń tylko z określonej listy. Mamy tylko jedno podejście, by zaliczyć zadanie na Arenie.
 • Zlecenia - otrzymujemy je od mieszkańców wioski. Kiedy zobaczymy kolorowy dymek nad ich głowami, warto do nich podejść i porozmawiać z nimi. Wówczas zlecą nam zadanie, które zazwyczaj polega na dostarczeniu im określonych przedmiotów. W nagrodę otrzymamy specjalny sprzęt, np. do kumpsów, które wpłyną na ich walory bojowe.
056

Wszystkie zadania można powtarzać dowolną liczbę razy. To świetna okazja do nauki walki i polowania na potwory, a także szansa na zdobycie cennych materiałów, które otrzymujemy w trakcie potyczki z bestią i po zabiciu jej.

Informacje o zadaniach

W trakcie trwania zadania, na ekranie, widoczny jest tylko cel podstawowej misji, ale nie widzimy szczegółów i warunków głównego zadania oraz opcjonalnych zadań pobocznych. Poniżej opisujemy, jak sprawdzić informacje o wszystkich przyjętych questach.

058

Wywołaj menu gry (przycisk: + na Nintendo Switch) i przejdź do zakładki Zadania (1):

 • Informacje o zadaniu (2) - tutaj znajdziesz wiadomości tyczące się głównego celu, nagród, warunków i czasie, jaki pozostał do wykonania misji.
 • Zadania poboczne (3) - dzielą się na Zlecenia oraz Opcjonalne zadania poboczne. Zlecenia to questy, które przydzielają nam mieszkańcy wioski od czasu do czasu, a opcjonalne zadania poboczne, których możemy przyjąć maksymalnie pięć, polegają na zebraniu określonej liczby przedmiotów czy ubiciu określonej liczby potworów, choć zdarzają się również inne cele. Te zadania przydziela Hinoa i Minoto.

Następnie: Monster Hunter Rise - jak sprawdzić, ile czasu zostało do końca zadania

Spis treści: Monster Hunter Rise - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Monster Hunter Rise - postacie i obiekty przydzielające zadania: gdzie odbierać misje

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami