Steam zbanował dewelopera, który manipulował ocenami

Twórca nie zgadza się z karą.

  • Ze Steama usunięto grę, której twórca sugerował, że tytuł zbiera dobre oceny
  • Zablokowano też konto samego twórcy
  • Deweloper wprowadzał klientów w błąd, zmieniając swoją nazwę na „Bardzo pozytywne”

Właściciel Steama zablokował konto dewelopera, którego działania mogły wprowadzić konsumentów w błąd.

Twórca logicznego Emoji Evolution zmienił swoją nazwę na „Bardzo pozytywne” (w oryginale „Very positive”), co mogło sugerować, że tytuł zbiera wysokie oceny, choć gromadził tylko mieszane. Klienci mogli się pomylić, bo nazwa wyświetlała się w takim samym kolorze i czcionce, jak rzeczywista informacja o notach. O karze poinformował sam zainteresowany.

„Valve zbanowało moje konto deweloperskie za »manipulację recenzjami«. Absolutnie nie zgadzam się z tym zarzutem” - napisał autor na Twitterze. Dodał, że zamierza skontaktować się z obsługą Steama, by rozwiązać problem.

Twórca podkreśla, że jedyną winą, do której jest gotów się przyznać, to przygotowanie „złej gry”. Przekonuje jednak, że jeżeli mianoby karać za wydawanie niskiej jakości tytułów, trzeba byłoby blokować innych autorów - w tym CD Projekt Red za Cyberpunk 2077.

Nadmienić należy, że wraz ze zbanowaniem Very positive, firma Valve usunęła też samą grę dewelopera, czyli wspomniane Emoji Evolution.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami