Assassin's Creed Valhalla - osada: rozwój, nowe budynki i usługi

Rozbudowa osady.

Osada w Assassin's Creed Valhalla to miejsce, w którym mieszka klan Kruka. Możesz ją rozwijać, tworząc nowe budynki i tym samym zyskując dostęp do kolejnych usług, a nawet zadań. Rozwój wiąże się jednak z kosztem.

Dzięki rozbudowie masz dostęp między innymi do tatuażysty, kupca, stajni czy koszarów.

W pierwszej części tego opracowania podpowiadamy, jak tworzyć nowe budynki, a w drugiej opisujemy kwestię rozgłosu, który zwiększa możliwości rozwoju Kruczej Przystani.

Tworzenie budynków w Assassin's Creed Valhalla

Aby rozwinąć osadę i zbudować nowy budynek, musisz podejść do odpowiedniej tablicy, znajdującej się na odpowiednim miejscu. Najlepiej zrobić to, korzystając z widoku z lotu ptaka.

Sterując krukiem, znajdź budynek, który cię interesuje. Zielone ikony (1) oznaczają, że możesz stworzyć budynek, a szare (2) - że nie masz na niego wystarczających środków.

assassins_creed_valhalla_osada_1

Najeżdżając kursorem na ikonę, zobaczysz opis budowli (3), czyli dowiesz się, do czego będzie służyć. Ostatnim ważnym elementem tego ekranu jest koszt budowy, podany w materiałach budowlanych - ikona drewnianego pudła (4) - i surowcach, czyli ikonie beczek (5).

assassins_creed_valhalla_osada_2

Materiały budowlane i surowce najłatwiej zdobyć, przeprowadzając najazdy, ale gromadzisz je też z innych aktywności - choć w mniejszej ilości.

Gdy wybrałeś już budynek, zaznacz go i udaj się tam. Zlokalizuj tablicę (6) w okolicy miejsca przygotowanego pod budowlę i wejdź z nią w interakcję.

assassins_creed_valhalla_osada_3

Raz jeszcze zobaczysz tu opis budynku i cenę:

assassins_creed_valhalla_osada_4

Potwierdź budowę, a za kilka sekund będzie już zakończona.

Rozgłos, poziom osady i więcej budynków

Twoja osada opisana jest atrybutem przypominającym poziom. Nazywa się on rozgłosem.

Istnieje sześć poziomów rozgłosu. Każdy kolejny pozwala ci na rozbudowę osady i umożliwia stworzenie kolejnych budynków. Obecny poziom rozgłosu widzisz między innymi po najechaniu na osadę na mapie świata. Możesz go też podejrzeć, spoglądając na Kruczą Przystań z lotu ptaka.

assassins_creed_valhalla_osada_5

Liczba po prawej to poziom rozgłosu (7) - na powyższym przykładzie jest to poziom drugi z dostępnych sześciu. Aby osiągnąć kolejny poziom rozgłosu, wystarczy budować kolejne budowle, aż wypełni się niebieski pasek (8).

Gdy twoja osada osiągnie nowy poziom rozgłosu, zostaniesz o tym poinformowany krótką animacją:

assassins_creed_valhalla_osada_6

Następnie: Assassin's Creed Valhalla - łowienie ryb, wędkowanie, chata rybaka

Spis treści: Assassin's Creed Valhalla - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Assassin's Creed Valhalla - runy: jak używać i zdobyć, więcej slotów

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami