Rocket League - najlepszy samochód

Które auto wybrać, kwestia hitboksów.

W teorii wszystkie samochody w Rocket League powinny zachowywać się tak samo, jednak są między nimi drobne różnice, które pozwalają wskazać najlepszy samochód. Szczegóły tłumaczymy poniżej.

Jeśli szukasz szybkiej odpowiedzi na pytanie, to najlepszym samochodem będzie dla ciebie prawdopodobnie Octane. Poniżej zaś możesz się dowiedzieć, z czego to wynika.

Na początku wyjaśnijmy pewną kwestię: wszystkie auta w grze mają identyczne statystyki. Oznacza to, że ich wartości przyspieszenia, prędkości czy ciężaru są uniwersalne i niezależne od modelu.

rocket_league_najlepszy_samochod_1

Poszczególne modele różnią się jednak tzw. hitboksami, czyli niewidzialnymi „pudłami”, w które wpisane są auta. To właśnie po uderzeniu w hitbox, piłka odskakuje w odpowiednim kierunku.

W Rocket League jest 6 rodzajów hitboksów, a nazwa każdego nawiązuje do modelu samochodu, w którym zastosowano go po raz pierwszy. Większość graczy zdecydowanie poleca hitbox Octane, bo jest najwyższy i niemal najszerszy ze wszystkich. Hitboksa Octane używa mnóstwo samochodów, ale najdokładniejszy jest właśnie samochód o nazwie Octane, bo dla niego powstał. Warto jednak rozważyć kilka innych propozycji.

rocket_league_najlepszy_samochod_2

Poniżej lista najlepszych samochodów w Rocket League:

  • Octane (hitbox Octane) - najpopularniejszy wśród doświadczonych graczy. Pasuje idealnie do hitboksa, więc łatwo wyczuć moment kontaktu
  • Fennec (hitbox Octane) - alternatywa dla Octane, jeśli nie podoba ci się jego wygląd. Dostępny w schemacie
  • Batmobil (hitbox Plank) - świetny dla zawodników defensywnych, jednak dostępny tylko w DLC Batman v Superman
  • Dominus (hitbox Dominus) - charakterystyczny, podłużny kształt czyni Dominusa świetnym samochodem do trików i obrotów. To jednak kolejny samochód z DLC, tym razem Supersonic Fury

Następnie: Rocket League - kamera na piłce czy swobodna

Spis treści: Rocket League - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami