Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zapowiedziano mobilne Rocket League - jest pierwszy gameplay

Gra zmienia formułę oryginału.

  • Rocket League Sideswipe ukaże się w tym roku
  • Rozgrywkę oglądamy wyłącznie z boku - jak w grach 2D

Deweloperzy ze studia Psyonix zapowiedzieli mobilne Rocket League Sideswipe. Nie jest to zwykły port oryginalnej gry na smartfony, lecz nowa produkcja - także pod względem założeń i prezentacji.

Najważniejszą zmianą jest prezentacja akcji. Auta i rywalizację obserwujemy wyłącznie z boku. W konsolowej i komputerowej wersji Rocket League mamy do czynienia z tradycyjną dla gier wyścigowych kamerą.

W meczach sieciowych zmierzy się dwóch lub czterech graczy w oryginalnej wersji rywalizuje maksymalnie ósemka zawodników. Zasady są podobne, gdyż też chodzi po prostu o wbicie wielkiej piłki do bramki przeciwnika.

Zmienia się jednak arena. Bramki umiejscowione są zauważalnie wyżej niż zwykłym Rocket League. Ma to zapewne związek z faktem, że boiska są mniejsze i krótsze.

Gra będzie oczywiście dostępna za darmo, a zadebiutuje jeszcze w 2021 roku. Nie zabraknie rozbudowanej customizacji wizualnej samochodów, a także sieciowych rankingów.

Podstawowe Rocket League zadebiutowało jako płatna produkcja, lecz obecnie na wszystkich platformach jest dostępne w modelu Free to Play.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Komentarze