Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rocket League - jak latać i strzelać z powietrza

Szybka nauka szybowania z dopalaczem.

Niezwykle ważnym elementem rozgrywki w Rocket League jest latanie, na które pozwala dopalacz zamontowany w każdym samochodzie. Jak nauczyć się strzelać z powietrza?

Na początku zaznaczmy, że choć latanie może się wydawać nieco trudne, nie warto go lekceważyć. Gdy tylko opanujesz podstawy atakowania i obrony bramki w Rocket League, próbuj szybować. Pozwoli ci to docierać do piłki szybciej niż przeciwnicy, co przełoży się na więcej zwycięstw - nawet jeśli początkowo będziesz trafiał w piłkę nieczysto.

Aby wnieść się w powietrze, skocz, skieruj samochód przodem w górę i przytrzymaj dopalacz. Musisz oczywiście mieć dużo paliwa, więc rozglądaj się za złotymi kulami na boisku.

Aby nauczyć się latać, startuj początkowo do względnie niskich, lecących możliwie najbardziej pionowo piłek - na pewno nie takich, które znajdują się przy samym suficie czy lecą pod kątem.

Taka wysokość lotu piłki jest idealna dla początkujących

Dodatkowo, aby uderzyć czysto, wylicz lot tak, aby dotknąć piłki, gdy będzie „zawieszona” w powietrzu - to moment, w którym prędkość lotu w górę wytraca się całkowicie i piłka zatrzymuje się na ułamek sekundy, by potem zmierzać ku ziemi.

Startowanie do „zawieszonych” lub wolno lecących pionowo piłek pozwala ci dokładniej wymierzyć strzał i unikać sytuacji, w których miniesz się z piłką.

Kolejna ważna wskazówka dotycząca nauki latania: jeszcze przed wyskoczeniem w powietrze ustaw się dokładnie na wprost piłki w płaszczyźnie poziomej (lewo, prawo). W locie będziesz wtedy sterował tylko w górę i w dół, co znacznie ułatwi zadanie. Oczywiście w tym przypadku piłka musi lecieć niemal całkiem pionowo.


Latanie - atak i obrona w Rocket League

Latanie w Rocket League sprowadza się do jednej kluczowej korzyści - uzyskania możliwości dotknięcia piłki szybciej niż przeciwnik na ziemi. Ma to zastosowanie zarówno w obronie, jak i ataku.

W ataku, tak jak radziliśmy, skup się na niskich piłkach, najlepiej w środku boiska lub blisko bramki. Na poniższym przykładzie samochód A uzyskał przewagę nad przeciwnikiem dzięki lataniu. Samochód B nie ma szans na wybronienie takiej piłki.

Latania używaj też do strzelania z wysokich dośrodkowań ze ściany, pchając do bramki piłki, które są za wysokie na zwykły strzał z ziemi - a tym samym za wysokie na obronę z ziemi:

Ta piłka aż prosi, aby ją wykończyć za pomocą szybowania

W obronie bądź bardzo ostrożny z lataniem. Jako bramkarz na pewno nie warto wylatywać daleko poza bramkę, bo jest duże ryzyko, że po prostu nie trafisz i otworzysz przeciwnikom drogę do gola.

Lepiej korzystać z latania dopiero wtedy, gdy istnieje niemal stuprocentowa pewność, że przeciwnicy wykorzystają lecącą piłkę do strzelenia gola.

Lataniem można też względnie łatwo wybronić wysokie piłki z dystansu. Po prostu ustaw samochód pionowo (prostopadle do ziemi) i podleć na wysokość lecącej piłki, by ją zablokować.

Aby ćwiczyć latanie, możesz skorzystać z licznych trybów treningowych, ale najlepiej próbować już w samej rozgrywce. Zobaczysz, że z każdą godziną będzie lepiej.

Następnie: Rocket League - szybki czat, komendy i reakcje: jak ustawić i zmienić

Spis treści: Rocket League - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Rocket League - Rocket Pass: co to, cena, jak kupić

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Rocket League

PS4, Xbox One, PC, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze