Crusader Kings 3 - lifestyle: Learning

Styl życia nauki i wiary.

Niepozorny lifestyle, na pierwszy rzut oka mało atrakcyjny - jednak Learning to styl życia, dzięki któremu możemy osiągnąć bardzo konkretne cele.

Na początku oczywiście wybieramy główny Focus (na czym postać się skupi): Medicine zapewnia bonus do zdrowia postaci, Scholarship do nauki, a Theology do rozwoju wiary.

Na starcie kampanii możesz czasem mieć automatycznie przydzielony punkt (czy kilka) do jakiegoś drzewka perków, jeśli postać ma dobre cechy związane z jakąś specjalizacją. Pierwszy punkt do wydania zdobywasz zazwyczaj po kilkunastu miesiącach. Punkty wydajesz na perki w trzech kategoriach.

learning
  • Whole of body (1). Ta kategoria perków skupia się na jak najdłuższym utrzymaniu bohatera przy życiu. Dosyć specyficzne, ale przydatne, gdy nie chcesz przekazać władzy i przejąć kontroli nad spadkobiercą władcy.
  • Scholar (2). To dobry wybór, jeśli chcemy skupić się na szybkim rozwoju kulturowym, a co za tym idzie, na rozwoju technologii. Niektóre perki pomogą zwiększyć tempo rozwoju naszych ziem, czy nawet pozyskać bonus do naszych zdolności zależny od zdolności członków rady.
  • Theologian (3). Jeśli chcesz stworzyć własną religię albo własny zakon rycerski i zdobywać dużo Piety, to będzie to najlepszy wybór. Zdobędziesz też uznanie kapłanów i w łatwiejszy sposób wprowadzisz swoją wiarę w posiadanych regionach.

Jak widać, Learning jest stylem życia, który oferuje różnorodne specjalizacja. Najciekawsza wydaje się ta związana z teologią, ze względu na duże znaczenie wiary w grze.

Poprzednio: Crusader Kings 3 - lifestyle: Intrigue

Spis treści: Crusader Kings 3 - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Crusader Kings 3 - religia i wyznania (faith), rodzaje

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami