Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Crusader Kings 3 może trafić na konsole

Aktualizacja: Oficjalne potwierdzenie.

Aktualizacja: Studio Paradox potwierdziło, że Crusader Kings 3 ukaże się na PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S (także w Game Pass). Twórcy przygotowują między innymi interfejs dostosowany do konsolowych kontrolerów. Nie znamy daty premiery.


Oryginalna wiadomość: Tajwańska organizacja przyznająca kategorie wiekowe dla gier wideo oceniła Crusader Kings 3 w wersji na konsole PlayStation i Xbox - informuje serwis Gematsu.

Tego typu sytuacje rzadko okazują się wynikiem błędu, najprawdopodobniej więc strategia studia Paradox faktycznie zmierza na konsole. Oryginał zadebiutował na PC w 2020 roku.

Warto przypomnieć, że jedna gra Paradoxu reprezentująca gatunek grand strategy trafiła już na PS4 i Xbox One - to Stellaris, w którym zarządzamy kosmicznym imperium. Twórcy mają już więc doświadczenie w opracowywaniu sterowania kontrolerem.

Crusader Kings 3 to sequel jednej z najciekawszych i najbardziej nietypowych strategii historycznych. Łączy elementy strategii dyplomatyczno-militarnej z aspektem RPG. Rozgrywka to przede wszystkim czytanie, analizowanie i podejmowanie decyzji.

Możemy skupiać się na różnych aspektach działalności władcy. Zajmujemy się między innymi wyznaczaniem zadań dla szpiegów czy doradców, przekonywaniem możnych do swojego stanowiska, przekupywaniem, spiskowaniem czy nadawaniem tytułów.

Jedną z ważniejszych nowości w Crusader Kings 3 jest rozbudowane drzewko talentów związane z bardziej przemyślanym, lepiej przemyślanym i - przede wszystkim - czytelniejszym systemem rozwoju. Trzecia część cyklu jest bardziej przystępna dzięki ulepszonemu interfejsowi.

Komentarze