Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Crusader Kings 3 - lifestyle: Intrigue

Morderzy styl życia spiskowca.

Intrygi i spiski to coś, z czym od zawsze kojarzona jest seria CK. W Crusader Kings 3 to oczywiście styl życia Intrigue pozwala skupić się właśnie na takich aktywnościach.

Kiedy wybierzemy ten lifestyle na początku gry, wybierzemy też jeden z Focusów: Skullduggery zapewni bonus do organizowania morderstw, Temptation pomoże stać się specem od romansów, a Intimidation zapewni bonus do zastraszania ludu.

Czasem już na początku gry możesz mieć automatycznie przydzielony punkt (czy kilka) do jakiegoś drzewka perków, jeśli postać ma dobre cechy związane z jakąś specjalizacją. Pierwszy punkt do wydania zdobywasz zazwyczaj po kilkunastu miesiącach. Punkty wydajesz na perki w trzech kategoriach.

  • Schemer (1). Tu zdobędziesz perki pozwalające ci na przykład fabrykować haki na innych. Zdobędziesz bonusy do organizowania morderstw i innych spisków, a także do odkrywania i przerywania spisków przeciw tobie.
  • Seducer (2). W tym drzewku zwiększysz płodność postaci, sprawisz, że łatwiej będzie zdobywać wdzięki innych, a twoje kochanki i kochankowie będą zawsze mniej skłonni do działań wymierzonych w ciebie.
  • Torturer (3). Chcesz torturować schwytanych więźniów i budować swoją grozę? To odpowiednie drzewko. Pozwala na przykład otrzymywać więcej wojsk i podatków od wasali, którzy się ciebie boją. Zwiększa też bonusy bitewne jeśli masz dużo stresu.

Jeśli chcesz wspiąć się na szczyty władzy światowej dzięki działaniu w cieniach, zabójstwom dziedziców i sprytnym małżeństwom, to idealny zestaw talentów.

Poprzednio: Crusader Kings 3 - lifestyle: Stewardship

Spis treści: Crusader Kings 3 - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Crusader Kings 3 - lifestyle: Learning

Komentarze