Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwszy duży dodatek do Crusader Kings 3 dopiero w 2022 roku

Royal Court opóźnione.

Paradox Interactive poinformowało, że Royal Court - pierwsze duże rozszerzenie do Crusader Kings 3 - ukaże się dopiero w 2022 roku.

Dodatek zapowiedziano w maju i choć twórcy nigdy nie ujawnili daty premiery, wielu fanów spodziewało się, że zadebiutuje jeszcze w tym roku. Teraz jednak oficjalnie ogłoszono, że pojawi się później. Powodem jest chęć dopracowania projektu.

„Aktualnie nie jesteśmy w pełni usatysfakcjonowani postępami w pracach nad Royal Court, zwłaszcza w kontekście stabilności. Jest wiele bugów, które musimy usunąć, więc potrzebujemy dodatkowego czasu, by upewnić się, że rozszerzenie spełnia standardy, których oczekujecie” - tłumaczą przedstawiciele Paradox Interactive we wpisie na forum.

Firma przyznaje jednocześnie, że rozumie frustrację, jaką może wywołać informacja o opóźnieniu dodatku. Podkreśla zarazem, że wkrótce ujawni bardziej szczegółowe wieści o dacie premiery Royal Court.

Jedną z nowości rozszerzenia jest trójwymiarowa sala tronowa, w której będzie mogła przebywać postać gracza wraz z podwładnymi. W planach między innymi ulepszony system kultury, umożliwiający naukę nowych języków.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze