Wasteland 3 - jak sprzedawać i kupować przedmioty

Sprzedaż i kupno przedmiotów u handlarzy.

W trakcie kilkudziesięciu godzin zabawy w Wasteland 3 z pewnością uzbierasz setki, jeśli nie tysiące różnorakich przedmiotów. Części z nich w ogóle nie użyjesz, warto by było je wiec sprzedać, by zdobyć dodatkową gotówkę - i wykorzystać ją na zakup potrzebnego sprzętu. W tym poradniku wyjaśniamy jak sprzedawać i kupować przedmioty i gdzie można tego dokonać.

By móc sprzedać przedmioty musisz w pierwszej kolejności znaleźć handlarzy. Trafisz na nich w każdej większej lokacji, na początku gry będą to Śródmieścia Colorado Springs. Łatwo poznać handlarzy po znaku $ nad ich głowami (1).

133

Wejdź z postacią w interakcję i wybierz opcję sprawdzenia towarów. Nowe okno podzielone jest na dwie części - ekwipunek twojej drużyny (2) i ekwipunek handlarza (3). Nad oknem kupca znajdziesz z kolei zakładki do filtrowania (4) - kliknięcie na nie pozwoli ci pokazać tylko konkretny rodzaj przedmiotów, jak broń, amunicja czy pancerze.

134

Jeśli chcesz sprzedać przedmiot z plecaka drużyny, kliknij na nim dwa razy. Tak samo wygląda to w przypadku zakupu - kliknij dwa razy na przedmiot, który chcesz nabyć. Jeśli przedmiotów jest przynajmniej 2, wyświetli się okno z zapytaniem ile sztuk chcesz nabyć.

W tym oknie znajdziesz też gotówkę (5), którą dysponuje drużyna, a tuż obok informacje o tym ile zyskasz (6) poprzez sprzedaż wskazanego przedmiotu. U dołu ekranu znajdziesz dodatkowy przycisk, Sprzedaj złom (7). Wciśnięcie go sprawi, że cały złom z ekwipunku drużyny zostanie sprzedany handlarzowi. Korzystaj z niego, gdy chcesz szybko pozbyć się dużych ilości złomu.

Przed sprzedażą i kupnem przedmiotów dopilnuj, by mieć w drużynie kogoś z wysokim poziomem umiejętności Handel. Każdy jej poziom zmniejsza cenę zakupu i zwiększa cenę sprzedaży. Nie musisz jednak posiadać postaci z tą umiejętnością na stałe.

Zamiast tego możesz po prostu zmienić skład drużyny - stworzyć postać-handlarza, umieścić ją w drużynie na czas zakupów, a po wszystkim ja usunąć i przywrócić poprzednią postać. W ten sposób oszczędzisz cenne punkty umiejętności.

Następnie: Wasteland 3 - jak szybko sprzedać cały złom

Spis treści: Wasteland 3 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Wasteland 3 - jak zaznaczyć wszystkie postacie

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami