Ghost of Tsushima - Młot i kuźnia

Odbijamy miasto, ratujemy jeńców i uruchamiamy kuźnię.

Po tym jak udało ci się uwolnić Takę w misji Pokonany kowal, brat Yuny będzie w stanie przygotować hak, który wykorzystasz nie tylko do przedostania się za mury zamku Kaneda, ale także przyda się podczas wspinaczek.

075

Udaj się do Komatsu. Gdy dotrzesz do opustoszałego miasta, pokonaj Mongołów i porozmawiaj z Yuną (1), która stoi przy jednym z budynków w centralnej części Komatsu.

Idź za Yuną. Z towarzyszką dotrzecie do kuźni, w której przebywa Taka. Po zakończeniu rozmowy wyjdź z drugiej strony budynku i kieruj się w stronę, którą wskaże wiatr. Bądź jednak ostrożny i nie pozwól, aby zauważyli cię wrogowie, gdyż mogą zabić Yukiu, którego masz uratować.

076

Postaraj się wyeliminować po cichu dwóch przeciwników. W innym przypadku, gdy ich zaalarmujesz, pobiegną na piętro budynku i zabiją jeńca. Drabina (2), którą wejdziesz na górę, znajduje się wewnątrz domu.

077

Porozmawiaj z wieśniakiem i Yukiu. Kolejnym twoim zadaniem będzie uratowanie jego żony. Wyjdź z budynku i idź za mężczyznami, zabijając po cichu strażnika, na którego natrafisz po drodze. Gdy wieśniacy zatrzymają się, zejdź w dół ścieżki i skręć w lewo. W oddali zobaczysz przeciwników i klęczących obok nich jeńców (3).

Jak najszybciej zabij Mongołów, którzy - w trakcie walki - będą próbować zamordować jeńców. Nie pozwól im na to. Kiedy zobaczysz nad wrogiem charakterystyczną ikoną czaszki na czerwonym tle, podbiegnij jak najszybciej do niego i zaatakuj go. Nie zwlekaj, gdyż może on po kilku-kilkunastu sekundach pozbawić życia żonę Yokiego.

Gdy uratujesz wieśniaków wróć tą samą drogą do kuźni. Uważaj jednak na mongolskie patrole. Nie warto z nimi walczyć. Lepiej w bezpiecznym miejscu poczekać, aż znikną.

Kiedy doprowadzisz wieśniaków do kuźni, twoim kolejnym celem jest odnalezienie Yuny. Wiatr wskaże ci drogę do niej. Uważaj na strażników, którzy mogą patrolować ścieżki.

078

Yuna (4) zatrzymała się przy moście. Przejdź na jego drugą stronę i zakradnij się do domu (5), w którym przebywają kolejni jeńcy. Postaraj się wyeliminować jak najwięcej przeciwników po cichu, żeby nie zwracać na siebie uwagi.

079

Kiedy pozbędziesz się Mongołów na zewnątrz, warto wskoczyć przez otwór okienny do budynku od tyłu, by wejść po drabinie (6) na poddasze. Z góry możesz zeskoczyć na wrogów, by pozbyć się jednego z nich atakiem skrytobójczym.

Gdy uwolnisz jeńców, znowu musisz ich odprowadzić do kuźni. Omijaj patrole, by nie narażać siebie i innych na niepotrzebne niebezpieczeństwo.

Porozmawiaj z Taką i namów go, by rozpalił ogień w piecu. To zaalarmuje Mongołów, którzy zaatakują kuźnię. Wyjdź z budynku i włącz się do długiej walki, podczas której oponenci będą atakować falami.

084

Staraj się odciągać przeciwników, aby walczyć z nimi pojedynczo. Pamiętaj, aby pozbywać się w pierwszej kolejności łuczników i słabszych wrogów. Jeśli sojusznicy polegną, zobaczysz nad nimi symbol czerwonego krzyża. Wówczas podbiegnij do nich i uratuj ich - jak najszybciej. To samo tyczy się wieśniaków (ikona czaszki na czerwonym tle), których mogą zaatakować Mongołowie wewnątrz kuźni.

Nie ma co ukrywać, że walka jest wymagająca, gdyż walczysz z wieloma przeciwnikami, a do tego musisz być cały czas w ruchu i obserwować sytuację, by ewentualnie pomóc swoim sojusznikom i niewinnym mieszkańcom Komatsu.

Gdy pokonasz ostatniego wroga, załączy się autotycznie film, po którym zakończysz zadanie.

Następnie: Ghost of Tsushima - Żelazny hak

Spis treści: Ghost of Tsushima - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Ghost of Tsushima - Opowieść Ryuza

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami