Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Scenarzystka Ghost of Tsushima dołącza do twórców BioShock 4

Obejmie rolę liderki działu narracji.

Liz Albl - która zasłynęła między innymi jako scenarzystka w Ghost of Tsushima - dołącza do zespołu Cloud Chamber Games, który pracuje nad kolejną odsłoną kultowego cyklu BioShock. Obejmie posadę liderki działu narracji.

Deweloperka podzieliła się wiadomością poprzez media społecznościowe. Jest to dobra wiadomość dla rozwoju gry, gdyż studio pozyskało właśnie doświadczoną specjalistkę - Albl pracowała między innymi przy Assassin’s Creed 4 Black Flag, Far Cry 5, Watch Dogs Legion, wspomniane Ghotst of Tsushima oraz nadchodzącej grze Wonder Woman od zespołu Monolith Productions.

Nie wiadomo na ten moment wiele o powstającym tytule z serii BioShock. Produkcja została oficjalnie ogłoszona pod koniec 2019 roku. Jedynymi wskazówkami do tej pory są wymagania dla kandydatów, jakie Cloud Chamber Games podało w ofertach pracy. Możemy z nich wywnioskować, że gra będzie zawierać opcje dialogowe, destrukcję otoczenia oraz być może otwarty świat.

Przypomnijmy, że seria zadebiutowała w 2007 roku, a za pierwszą odsłonę odpowiadał zespół Irrational Games. Gra urzekła graczy nietypowym klimatem i świetnym zastosowaniem „opowiadania historii przez otoczenie”. Dwie pierwsze odsłony cyklu zabierały graczy do podwodnego miasta Rapture, w którym zamieszać miały najwybitniejsi mieszkańcy świata. Niestety, nierozważne korzystanie z modyfikacji genetycznych doprowadziło do upadku metropolii.

Najnowszą - jak dotąd - grą z serii jest BioShock Infinite, który z kolei umieszczał grających w podniebnym mieście Columbia, które ogłosiło niepodległość od Stanów Zjednoczonych Ameryki. Oczywiście nie wiadomo także, gdzie będzie się toczyć akcja kontynuacji, ale pewne jest, że - zgodnie z mottem serii - „będzie latarnia morska, będzie człowiek i będzie miasto”.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

BioShock

iOS, PS3, Xbox 360, PlayStation Vita, PC, Mac

Ghost Of Tsushima

PS4

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze