World of Tanks - mapa: Lodowiec

Porady i triki podczas rozgrywki na skutej lodem mapie Lodowiec.

Lodowiec to jedna z najładniejszych map w grze, a zarazem z nielicznej grupy map rozgrywanych się na zamarzniętych terenach. Środkowa część mapy to skute lodem jezioro, po którym swobodnie można się przemieszczać, a w okolicy znajduje się pełno miejsc, za którymi przyczaić można się na wroga.

Podczas rozgrywki na tej nietypowej mapie, pamiętaj o kilku rzeczach, mianowicie:

  • Drużyny rozpoczynają na przeciwległych krańcach mapy - na południowym zachodzie (1) i północnym wschodzie (2). Daje to obu ekipom łatwy dostęp do centralnej części mapy, gdzie dziać będzie się większość akcji.
  • Centralna część mapy (3) to miejsce, w którym królują mobilne lekkie czołgi o dużym zasięgu widzenia - ich rolą są działania zaczepne i wykrywanie pozycji wroga. Pamiętać należy jednak, iż w okolicy jest cała masa naturalnych zasłon - za częścią z nich z pewnością kryć będą się czołgi wroga.
  • Północno-zachodnia część mapy (4) to miejsce dla ciężkich czołgów. Tereny te są świetnie osłonięte przed wrogą artylerią, a drużyna której uda się przebić na drugą stronę najpewniej wygra całe starcie.
  • Średnie czołgi i niszczyciele powinny skupić się na wspieraniu sojuszników. Te pierwsze mogą pomóc przebić się ciężkim czołgom na północy bądź wesprzeć lekkie maszyny na centralnej części, drugie z kolei powinny znaleźć dobrą pozycję snajperską i ostrzeliwać pole walki.
  • Artyleria ma tutaj utrudnione zadanie - mimo otwartości terenów, pełno jest tutaj nierówności i osłon terenowych, które uniemożliwiają swobodny ostrzał. Wykazać należy się tutaj cierpliwością i czekać po prostu na okazję i nieostrożnego gracza.
153

Następnie: World of Tanks - mapa: Lotnisko

Spis treści: World of Tanks - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: World of Tanks - mapa: Dębina

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami