Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dyrektor kreatywny World of Tanks zwolniony za publiczne popieranie agresji na Ukrainę

Jego opinie „nie odzwierciedlają stanowiska” twórców.

Wargaming zwolniło Siergieja Burkatovskiego, który dotychczas pełnił funkcję dyrektora kreatywnego popularnego World of Tanks. Powodem jest publiczne popieranie Rosji i agresji na Ukrainę.

Były pracownik białoruskiego studia we wpisie opublikowanym na Facebooku - już skasowanym - wyraził poparcie dla „operacji Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej”.

Dzień później deweloper w kolejnej wiadomości napisał, że „rozstał się” z Wargamingiem. W oświadczeniu przesłanym serwisowi PC Gamer przedstawiciele zespołu potwierdzili, że dotychczasowy dyrektor kreatywny nie jest już członkiem ekipy.

Siergiej Burkatovsky w mediach społecznościowych wyraził osobistą opinię, która kategorycznie nie odzwierciedla stanowiska firmy. Został zwolniony” - przekazano w wystosowanym komunikacie.

Wargaming zmieniło także tymczasowo wstrzymaną internetową kampanię promocyjną World of Tanks. Usunięto grafiki z zaawansowanymi czołgami i pojazdami wojskowymi. Działania marketingowe wznowiono, ale nie w Ukrainie - uznano, że reklamowanie gry „w centrum konfliktu” byłoby „niewłaściwe i niewrażliwe”.

Zespół pochodzi z Białorusi, ale zatrudnia seti pracowników w Kijowie. Tamtejszy oddział studia przekazał milion dolarów na rzecz ukraińskiego Czerwonego Krzyża - środki wesprą między innymi obywateli Ukrainy.

Obecnie wszystkie zasoby firmy są zaangażowane w pomoc naszym 550 kolegom z biura w Kijowie zapewniając alternatywne miejsca zamieszkania, wcześniejsze wypłaty pensji, dodatkowe fundusze i pomoc w relokacji” - zapewniono.

Poczuj się jak prawdziwy kierowca!
Premiera Gran Turismo 7 już 4 marca.

Zobacz wszystkie edycje
Gran Turismo 7 w Media Expert

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze