World of Tanks - tryby gry

Zmiana trybu gry, bitwa losowa, rankingowa, twierdza, ekspedycja.

Jak przystało na grę z gatunku free to play, w World of Tanks gracze zmagać mogą się ze sobą w ramach kilku trybów. Każdy z nich oferuje inne doświadczenia, stawia przed graczami odmienne wyzwania i pozwala pozyskać inne nagrody.

Wyboru trybu gry dokonać można z głównego widoku garażu. W tym celu kliknąć należy na pole obok przycisku Bitwa! (1), by rozwinąć listę trybów. Potem wystarczy już tylko wcisnąć wspomniany przycisk Bitwa! Dostępne są następujące modele rozgrywki:

049
  • Bitwa losowa - podstawowy tryb rozgrywki, w którym na mapie ścierają się dwie drużyny graczy, w czterech wariantach rozgrywki, bitwie standardowej, szturmie, bitwie spotkaniowej i wielkiej bitwie.
  • Bitwa rankingowa - tryb rozgrywki, w których gracze pną się w rankingu, zdobywając wyższe stopnie i nagrody.
  • Twierdza: bitwy - tryb rozgrywki, w którym dwie drużyny ścierają się w walce o surowce przemysłowe.
  • Bitwa specjalna - tryb dostępny wyłącznie dla graczy znajdujących się w klanach, gdzie rozgrywane są starcia i turnieje międzyklanowe.
  • Trening drużynowy - tryb treningowy, w którym można dobrać sojuszników do walki. W tym trybie gracze nie otrzymują punktów doświadczenia i kredytów.
  • Ekspedycja - specjalny, ograniczony czasowo tryb rozgrywki, w których starcia podzielone są na etapy, a zadaniem graczy jest zajmowanie kolejnych części mapy i finalnie zniszczenie bazy wroga. W tym trybie gracze po zniszczeniu mogą się odrodzić.

Oprócz głównych trybów rozgrywki, w grze istnieje także podział na tryby bitew. Są to:

  • Bitwa standardowa - w tym trybie dwie drużyny ścierają się ze sobą. Obie drużyny posiadają bazę, a ich celem jest zniszczenie wrogich czołgów bądź przejęcie bazy przeciwnika.
  • Szturm - w trym trybie tylko jedna drużyna posiada bazę i jej celem jest obrona jej przed atakami drugiej drużyny. Starcie kończy się w momencie zniszczenia czołgów którejś ze stron, bądź gdy atakującym uda się przejąć kontrolę nad bazą.
  • Bitwa spotkaniowa - w tym trybie na mapie umieszczona jest tylko jedna baza, którą obie drużyny próbują przejąć. Celem obu drużyn jest zajęcie bazy bądź zniszczenie czołgów oponentów.
  • Wielka bitwa - tryb w którym naprzeciw siebie stają dwie drużyny złożone z 30 czołgów. W tym trybie wziąć udział mogą tylko pojazdy X poziomu.

Następnie: World of Tanks - garaż, czyli kwatera główna

Spis treści: World of Tanks - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: World of Tanks - jak szybko zdobywać kredyty

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami