World of Tanks - najlepsze zdolności dla załogi

Które zdolności i w jakiej kolejności odblokowywać.

W grze World of Tanks każdy czołg musi być wyposażony w załogę. Składać może się ona z grupy liczącej od 4 do 6 osób, w skład której wchodzą Dowódca, Kierowca-Mechanik, Celowniczy, Radiooperator i Ładowniczy. Każdy z nich może posiadać kilka umiejętności specjalnych, które zwiększają skuteczność czołgu na polu walki - które z nich warto odblokować?

Jak wspomniane zostało w rozdziale załoga i jej rozwój, każdy członek załogi (1) może zostać wyposażony w zdolności specjalne. Ich ilość jest nieograniczona, jednak każda kolejna wymaga dłuższego czasu szkolenia - założyć więc można, iż każdy z nich posiadał będzie do 3 zdolności specjalnych. Dla poszczególnych załogantów warto odblokować następujące zdolności:

056
  • Dowódca - Szósty zmysł -> Maskowanie -> Braterstwo broni. Szósty zmysł sprawi, iż w momencie wykrycia czołgu przez wroga na ekranie pojawi się żółta lampka, która poinformuje gracza, iż wróg go widzi.
  • Celowniczy - Maskowanie -> Strzał z biodra -> Braterstwo broni. Strzał z biodra zwiększa celność działa podczas obrotu wieży, umożliwiając szybsze odpalenie we wroga.
  • Kierowca-mechanik - Maskowanie -> Gładka jazda -> Braterstwo broni. Gładka jazda zwiększa celność działa podczas ruchu - sprawia, iż celownik jest po prostu mniejszy. Nie działa z kolei podczas postoju i obracania działa.
  • Radiooperator - Maskowanie -> Rozeznanie w sytuacji -> Braterstwo broni. Rozeznanie w sytuacji zwiększa maksymalny zasięg widzenia pojazdu, czyli dystans, z jakiego wykryć można wroga.
  • Ładowniczy - Maskowanie -> Bezpieczne magazynowanie -> Braterstwo broni. Bezpieczne magazynowanie sprawi, iż skład amunicji będzie miał większą odporność na ataki wroga.

Zdolność, w którą warto wyposażyć każdego, jest Maskowanie. Zmniejsza ona widoczność pojazdu, utrudniając wrogowi wykrycie twojej maszyny. Efekt kumuluje się, dlatego należy wyposażyć w nią każdego załoganta. Drugą zdolnością wspólną jest Braterstwo Broni, która zwiększa skuteczność wszystkich załogantów, pod warunkiem, iż każdy z nich ją ma i wyszkoli na 100%.

Powyższy zestaw zdolności sprawdzi się dla czołgów lekkich, średnich, ciężkich i niszczycieli. Jeśli chodzi o działa samobieżne, warto podmienić Strzał z biodra Celowniczego na Snajper - zwiększy to szansę na uszkodzenie modułu wrogiego czołgu lub zranienie załogi.

Następnie: World of Tanks - amunicja czołgów: rodzaje i konfiguracja

Spis treści: World of Tanks - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: World of Tanks - załoga i jej rozwój

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami