World of Tanks - jak korzystać z namierzania celu

Jak namierzyć cel. Blokowanie celownika.

Celowanie do wrogich maszyn podczas postoju nie jest niczym trudnym - wystarczy tylko odpowiednio ustawić celownik i oddać strzał. Wyzwaniem jest jednak prowadzić celny ogień w trakcie ruchu, szczególnie podczas manewrowania wokół maszyny wroga. Tutaj z pomocą przychodzi opcja namierzania celu i blokowania celownika na wrogim czołgu.

By z niej skorzystać należy poruszać się w klasycznym widoku, z kamerą ustawioną za czołgiem - sposób na zmianę trybu strzelania opisujemy w rozdziale jak zmienić tryb strzelania. Potem ustawić należy celownik na wrogiej maszynie i kliknąć na nią prawym przyciskiem myszy (przycisk R1/RB w przypadku konsol PS4/Xbox One). Na czołgu pojawi się niewielki zielony wskaźnik (1) i celownik zostanie na nim zablokowany.

042

Teraz można swobodnie poruszać się wokół celu, a celownik (i wieżyczka czołgu) będą podążać za wskazanym pojazdem wroga. Dzięki temu gracz może skupić się na manewrowaniu własną maszyną i unikaniu wrogich ataków, bez konieczności pilnowania celownika.

Metoda ta ma jednak jedną wadę - celownik ustawiony będzie na samym środku wrogiej maszyny, nie dając graczowi żadnej kontroli nad tym, gdzie zostanie ona trafiona. Jeśli więc zależy ci na atakowaniu w konkretną część wrogiego czołgu (jak gąsienice czy skład amunicji), konieczne będzie manualne celowanie.

Następnie: World of Tanks - jak zwiększyć penetrację pocisków

Spis treści: World of Tanks - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: World of Tanks - jak strzelać, by trafiać w cel

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami