World of Tanks - jak przebijać pancerz wroga

Gdzie i jak strzelać, by przebić wrogi pancerz.

W grze World of Tanks trafienie w cel to tylko część sukcesu - trzeba to zrobić w taki sposób, by wrogi pancerz został przebity i pojazd nieprzyjaciela odniósł obrażenia. Jak więc strzelać tak, by przebijać wrogi pancerz i co zrobić w sytuacji, gdy jest on zbyt gruby?

Na przebicie pancerza wroga wpływ mają dwie rzeczy. Parametr penetracji pocisków wystrzeliwanych przez nasz czołg (sprawdzić można to w opisie każdego czołgu), jak i grubość pancerza czołgu wroga. Jeśli penetracja jest wyższa, niż wartość pancerza wrogiego pojazdu, pocisk powinien się przez niego przebić i zadać obrażenia. Poznać to można po zabarwieniu celownika - jeśli jest zielony (1), pocisk najpewniej się przebije, czerwony oznacza zbyt gruby pancerz.

016

Warto mieć na uwadze fakt, iż na przebicie wpływ ma jeszcze kilka innych czynników, takich jak odległość do celu (im wyższa, tym penetracja mniejsza), kąt nachylenia pancerza wroga jak i miejsce, w które trafimy (front, boki bądź tył czołgu). Może więc dojść do sytuacji, w której wrogi pancerz powinien zostać przebity, a jednak pocisk odbije się od niego rykoszetem.

Co jednak w sytuacji, gdy trafimy na cel o zbyt grubym pancerzu? Najlepszym wyborem jest po prostu flankowanie celu - większość czołgów w grze ma znacznie cieńszy pancerz na bokach i przede wszystkim z tyłu, przez co łatwiej można go przebić. Można też strzelać w wieżyczkę czołgu, by zmniejszyć jego zdolność bojową bądź przestrzelić skład amunicji - to drugie doprowadzić może do wybuchu pojazdu po jednym trafieniu.

Następnie: World of Tanks - jak zwiększyć liczbę FPS i płynność gry

Spis treści: World of Tanks - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: World of Tanks - jak zmienić tryb strzelania

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami