Rainbow Six Siege - najczęstsze błędy początkujących, jak ich nie popełniać

Nie rób tych rzeczy.

Każdy musi kiedyś zacząć. Ta zasada dotyczy wszystkiego, także gier wideo. Pamiętamy, jak zaczynaliśmy naszą przygodę z Rainbow Six Siege i wiemy, jakie błędy najczęściej popełnia się, gdy zaczyna się przygodę z tą grą.

Dlatego też postanowiliśmy przygotować zestawienie najczęściej popełnianych błędów przez graczy, którzy spędzają pierwsze godziny w strzelance Ubisoftu. Po to, byście od razu wiedzieli, jakie zachowania nie są zbyt dobre czy opłacalne.

Błędy początkujących w R6 Siege:

  • Fragi za wszelką cenę. Zabójstwa nie zawsze są najważniejsze. Twoją ważniejszą rolą jako obrońcy jest spowolnienie napastników i przeszkadzanie im. Postrzeliłeś atakującego, a ten wycofał się? Nie musisz go za wszelką cenę gonić.
  • Bieganie. Sprint jest przydatny, ale powinno się go używać w Siege o wiele rzadziej niż w innych sieciowych shooterach. Bieganie to gwarancja zdradzenia swojej pozycji.
  • Barykadowanie... wszystkiego. Jedną z pierwszych rzeczy, którą zaczynamy rozumieć po paru godzinach gry jest fakt, że zostawianie niezabarykadowanych przejść czy nawet ścian ma duże znaczenie i może pomóc w obronie. Nigdy nie barykaduj wszystkich wejść do pokoju z bombą, by nie przeszkadzać roamerom.
  • Brak ruchu. To że nie powinniście zbyt dużo biegać nie oznacza, że dobrym wyjściem jest siedzenie całą rundę podczas obrony w jednym miejscu. Zmiana pozycji pomoże ci więcej usłyszeć i rozeznać się w sytuacji, a także uratuje ci życie, jeśli wróg wyśledzi cię wcześniej przez drona.
  • Ignorowanie kamer podczas ataku. Kamery obrońców są w wielu miejscach, także na zewnątrz. Odpal mapę w prywatnym meczu, by poznać ich położenie i zawsze niszcz je jak najwcześniej.
  • Wychylanie się jako obrońcy. Gdy jesteś tak zwanym "anchorem", czyli bronisz celu utrzymując pozycję w jednym pomieszczeniu, nie wychylaj się z pokoju, by wypatrywać wrogów. To ty czekasz na nich - trzymaj celownik na drzwiach czy w obrębie okna.

Pamiętaj, najważniejsze jest jednak jedno - nie przejmuj się początkowymi przegranymi. Jeśli ktoś zbytnio cię krytykuje podczas gry, po prostu wycisz go na czacie. Postaraj się też zapraszać do gry znajomych, gdyż w grupie zawsze gra się łatwiej dzięki komunikacji. Po kilku godzinach na pewno opanujesz wszystkie podstawy.

Spis treści: Rainbow Six Siege - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Rainbow Six Siege - skuteczne korzystanie z drona

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami