CD Projekt Red drugim największym producentem gier w Europie - zaraz za Ubisoftem

Wiedźmin 3 przekroczył barierę 50 mln dol. na Steamie.

Wycena grupy CD Projekt osiągnęła poziom 31,8 mld zł - poinformował serwis Stockwatch. Firma uplasowała się tym samym za Ubisoftem, zostając drugim największym producentem gier w Europie.

Wartość francuskiej spółki to w przeliczeniu około 36 mld zł, więc różnica nie jest ogromna. Firma odpowiedzialna za Wiedźmina została też oficjalnie trzecią największą spółką na warszawskiej giełdzie.

cprer
Siedziba CD Projekt RED w Warszawie

Przedstawiciele studia poinformowali także, że tylko na platformie Steam gra Wiedźmin 3 przekroczył już barierę 50 mln dolarów, a więc prawie 200 mln zł.

Zobacz: CD Projekt jak Rockstar - w jaki sposób w ciągu dekady warszawskie studio odniosło sukces na giełdzie

Takie zarobki oznaczają, że produkcję obejmuje od teraz specjalna ulga - Valve nie będzie pobierać 30 procent sumy od każdego egzemplarza, a jedynie 20 procent.

CD Projekt skupia się obecnie na produkcji Cyberpunka 2077. Premierę gry przesunięto z kwietnia na wrzesień. Futurystyczny RPG pozwala stworzyć własną postać, oferuje widok FPP i wiele innych różnic w porównaniu do serii Wiedźmin.

Źródło: Reddit

Następnie: Seks w Red Dead Redemption 2 - Rockstar żąda usunięcia moda Hot Coffee

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami