To był ciężki tydzień - Blizzard o problemach Warcraft 3: Reforged

"Nie spełniliśmy oczekiwań".

Na spotkaniu z inwestorami prezes studia Blizzard Entertainment - J. Allen Brack - przyznał, że niedawny debiut strategii Warcraft 3: Reforged nie przebiegł bezproblemowo.

- Mówiąc szczerze, to był nieco ciężki tydzień. Fani spodziewają się od nas niesamowitych rzeczy, a słyszeliśmy od nich, że nie spełniliśmy tych wysokich oczekiwań. Nadal jednak stoimy za naszymi grami - przekonuje menedżer.

Warcraft 3: Reforged to odświeżona wersja strategii z 2002 roku. Nowe wydanie produkcji spotkało się jednak z ogromną krytyką miłośników oryginału, którzy narzekają na niewielkie zmiany w oprawie wizualnej, błędy i brak funkcji z pierwowzoru.

warcraft_3_remaster
Remaster miał zaoferować odświeżoną grafikę

Niezadowoleni gracze zaczęli masowo wystawiać negatywne noty tytułowi w serwisie Metacritic. Obecnie średnia ocena użytkowników wynosi 0,5, co oznacza, że jest to jedna z najgorzej ocenianych gier w portalu.

- Konsekwentnie pokazujemy, że nie tylko wspieramy nasze produkcje, ale też rozwijamy je nawet po premierze i będziemy to robić nadal. Zamierzamy wciąż aktualizować pozycję [odświeżonego Warcrafta 3 - dop. red.] i informować fanów o dalszych planach - dodaje Brack.

Zobacz: Warcraft 3: Reforged - poradnik i najlepsze porady

Niedawno zaś inni przedstawiciele Blizzarda przeprosili graczy rozczarowanych remasterem. Zapewnili, że pracują już nad ulepszeniami, których celem jest znaczne udoskonalenie projektu. Firma rozpoczęła też natychmiastowo zwracać pieniądze za strategię wszystkim chętnym.

Warto zaznaczyć, że dzisiaj opublikowano nową aktualizację Warcraft 3: Reforged. Twórcy usunęli błędy uniemożliwiające postępy w rozgrywce, a także ulepszyli działanie klasycznego trybu oprawy graficznej. Modyfikacji doczekały się też animacje postaci i obiektów.

Źródło: USGamer

Następnie: Activision pracuje nad remasterami kilku starszych gier. Modern Warfare 2?

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami