Borderlands 3 - Skill Points, jak kupić i przyporządkować umiejętność

Pozyskiwanie nowych zdolności.

W Borderlands 3 rozwijamy postać, wykupując zdolności przy pomocy Skill Points. Te ostatnie zdobywamy za wypełnienie zadań w ramach wątku głównego i misji pobocznych. Podział umiejętności w grze przedstawia się następująco:

  • Action Skill - umiejętność specjalna, uruchamiana w trakcie walki
  • Action Skill Augment - ulepszenie umiejętności specjalnej
  • Action Skill Element - właściwość typowa dla Amary, sprawiającą, że jej umiejętność żywiołów zamienia się w Action Skill
  • Action Skill Effect - właściwość typowa dla Amary, czyli ulepszenie Action Skill
  • Kill Skill - bonus aktywowany w momencie pokonania przeciwnika
  • Passive Abilities - zdolności pasywne

Skill Points wydajemy w widoku Skills. Każdy bohater ma do dyspozycji trzy Skill Trees, czyli drzewka umiejętności. Każde z nich skupia się na innych aspektach postaci, wzmacniając jej ofensywność lub defensywność. Każde Skill Tree posiada jedno Action Skill.

Odblokowanie umiejętności

Gdy u dołu ekranu zobaczymy komunikat Spend Skill Points, to znak, że możemy wykupić nowe umiejętności lub je ulepszyć. W takiej sytuacji otwieramy widok Skills w menu postaci.

Po lewej stronie zobaczymy informację o posiadanej liczbie Skill Points (1). Pomiędzy drzewkami przełączamy się przy pomocy strzałek (2) lub klawiszy. Po wyborze odpowiedniego drzewka klikamy na daną umiejętność (3), aby ją odblokować. Operacja nie wymaga dodatkowego potwierdzenia.

040

Aby przypasować aktywować umiejętność typu Action Skill (4), w widoku Skills przesuwamy ją do slotu po prawej stronie (5). Jeśli bohater może korzystać z dwóch Action Skill, użyjemy także drugiego slotu (6).

041

Niewykupione zdolności mają monochromatyczne tło. Zdolności do wykupienia są bardziej skontrastowane (7) i posiadają informację o poziomach umiejętności. Skills o szarej ikonie (8) wymagają rozdysponowania odpowiedniej liczby Skills Point w danym drzewie umiejętności. Nie wykupimy ich, dopóki nie spełnimy tego warunku. Stosowną informację (9) zobaczymy po lewej stronie okna.

Następnie: Borderlands 3 - resetowanie umiejętności

Spis treści: Borderlands 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Borderlands 3 - poczta (mail), jak odebrać

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami