The Division 2 to najpopularniejsza gra 2019 roku - twierdzi Ubisoft

Nieoczekiwany hit?

The Division 2, sieciowa strzelanka Ubisoftu, to „największy branżowy hit 2019 roku”, który wyprzedził wszystkie inne gry - stwierdził francuski wydawca w raporcie z wynikami finansowymi z minionego kwartału roku fiskalnego 2019-2020.

Wspomnianą tezę Ubisoft opiera na liczbie egzemplarzy - nie określono jednak, czy mowa o sprzedanych, czy wysłanych do sklepów kopiach The Division 2.

div1
Zapewnienia Ubisoftu mogą dziwić, zwłaszcza że w 2019 roku zadebiutowało też Resident Evil 2, Metro Exodus czy Sekiro

Dane dotyczą rzekomo największych światowych rynków (Ameryka Północna, Europa, Bliski Wschód, Afryka, Ameryka Łacińska i Japonia) i są oparte na badaniach przeprowadzonych przez uznane firmy, jak NPD, GSD, GfK, Famitsu, a także szacunkach samego wydawcy.

Ubisoft nie podał konkretnych danych dotyczących sprzedaży The Division 2 ani w omawianym raporcie, ani w przeszłości. Dawniej firma wspomniała jednak, że na konsolach gra osiągnęła wynik gorszy niż oczekiwany, natomiast na PC - znacznie lepszy.

Produkcja nie jest dostępna na Steamie, a tylko na Epic Games Store i na platformie wydawcy, Uplay.

Zobacz: The Division 2 - poradnik i najlepsze porady

The Division 2 zadebiutowało w marcu. To tzw. looter shooter, czyli połączenie RPG i strzelanki sieciowej, w której liczy się zdobywanie coraz lepszego wyposażenia. Gracze wcielają się agentów tytułowej Dywizji, którzy próbują zaprowadzić porządek w Waszyngtonie, w którym wybuchła śmiercionośna epidemia.

Źródło: VG247

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami