Choć zwiedzanie wirtualnego Waszyngtonu może być w The Division 2 przyjemną czynnością, prędzej czy później odbycie szybkiej podróży okaże się konieczne - chociażby dlatego, by nie spacerować kolejny raz po tych samych lokacjach.

Z tego poradnika dowiesz się, kiedy użyjesz szybkiej podróży oraz w jaki sposób możesz to zrobić. Poznasz też najważniejsze ograniczenia systemu.

Pierwsze, co musisz zrobić, to odblokować Osady, czyli rodzaj bezpiecznych punktów na mapie.

Jak odblokować szybką podróż w The Division 2

Aby móc szybko podróżować, należy najpierw uzyskać dostęp do Osad i innych bezpiecznych miejsc. Nie jest to trudne zadanie, bo rzecz dzieje się już na początku przygody, przy minimalnej ingerencji gracza.

divmap

Pierwszą taką lokacją, którą odwiedzasz w grze, jest Biały Dom - baza główna. W tym momencie to jedyny punkt, do którego możesz szybko podróżować, ale w mgnieniu oka odblokujesz kolejne.

Wyszukiwanie Osad nie jest trudnym zadaniem. Włącz mapę, a zobaczysz charakterystyczne punkty, gotowe do odkrycia. Wystarczy udać się się do danego miejsca, by odblokować szybką podróż.

Szybko podróżować możesz do Osad, Białego Domu, Punktów kontrolnych i Kryjówek. Odkrywaj jak najwięcej punktów na mapie, by efektywnie przemieszczać się po Waszyngtonie.

Jak używać szybkiej podróży w The Division 2

W jakimkolwiek miejscu Waszyngtonu się znajdujesz, możesz przenieść się do odkrytej uprzednio Osady lub innego bezpiecznego miejsca w mgnieniu oka. Nie ma ograniczeń co do odległości szybkiej podróży.

Aby przenieść się do wybranego punktu, włącz mapę, najedź kursorem na lokację i przytrzymaj przycisk odpowiedzialny za podróż (zobaczysz go w lewym dolnym rogu ekranu). Następnie odczekaj, aż gra załaduje lokację. Nie powinno to trwać dłużej niż kilkanaście sekund.

Jedynym ograniczeniem systemu jest to, że nie możesz używać szybkiej podróży w trakcie walki. Nie da się więc uciec z trudnej potyczki, przemieszczając się pomiędzy lokacjami.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz