Twórcy kosmicznego No Man's Sky poinformowali, że latem ukaże się Beyond - duża aktualizacja, w skład której wejdą trzy elementy. Pierwszym jest Online, czyli znacznie bardziej rozbudowany tryb sieciowy.

Rozgrywka wieloosobowa trafiła do gry w lipcu ubiegłego roku, ale w dosyć ograniczonej formie. Grupy 4 użytkowników mogą wspólnie przemierzać wirtualny wszechświat, przy czym jedna instancja mieści maksymalnie 16 graczy.

Nie ujawniono zbyt wielu informacji na temat Online, ale autorzy obiecują, że „radykalnie” przebudują funkcje społecznościowe i multiplayer. W planach jest możliwość spotykania uczestników zabawy „z całego świata”.

Deweloperzy jednocześnie zaznaczają, że choć tytuł wzbogaci się o wiele elementów znanych z gier sieciowych, nie przekształci się w MMO. Zabraknie więc abonamentu i transakcji cyfrowych, a zmagania będą darmowe dla wszystkich posiadaczy No Man's Sky.

Nieznane są na razie szczegóły pozostałych elementach składowych aktualizacji Beyond. Odpowiedzialne za projekt studio Hello Games zaznacza jednak, że detale dotyczące innych modułów przedstawi w „nadchodzących miesiącach”.

no_mans_sky_online
Nowa wersja trybu sieciowego pozwoli spotykać graczy „z całego świata”

Zobacz: No Man's Sky - poradnik i najlepsze wskazówki

No Man's Sky ukazało się w 2016 roku, ale początkowo było krytykowane za niewielką ilość treści w porównaniu do przedpremierowych obietnic. W kolejnych miesiącach twórcy rozbudowali produkcję o szereg zróżnicowanych rzeczy, w tym nowe rodzaje planet i fauny.

Źródło: Hello Games

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki