Brytyjska firma Modiphus Entertainment poinformowała, że pracuje nad papierową grą RPG osadzoną w uniwersum rozwijanej obecnie przez Bethesdę serii Fallout. Premiera w 2020 roku.

Produkcja wykorzysta system 2d20, który zastosowano między innymi w trzeciej edycji Mutant Chronicles oraz Star Trek Adventures. W projekt zaangażowany jest współtwórca tego ostatniego - Sam Webb.

Autorzy podkreślają, że mechanika zapewni „filmową akcję”. Rozwiązanie bazuje na rzucie dwoma kośćmi k20, a dużą rolę podczas zmagań odegrają umiejętności oraz atrybuty kierowanej przez gracza postaci.

fallout_76_rpg
Fallout 76 to najnowsza odsłona cyklu

Na razie jednak nie przedstawiono zbyt wielu szczegółów na temat projektu, nieznana jest również finalna nazwa RPG. Niewykluczone jednak, że w trakcie zabawy nie zabraknie znanych z oryginalnego cyklu mutantów, zamieszkujących radioaktywne pustkowia.

Modiphus Entertainment jednocześnie ogłosiło, że pracuje nad rozszerzeniem do gry bitewnej Fallout: Wasteland Warfare. Dodatek powinien trafić do sprzedaży tegorocznego lata, choć dokładnego terminu debiutu nie ujawniono.

fallout_bitewniak
Modiphus Entertainment ma na koncie grę bitewną w świecie Fallout

Zobacz: Fallout 76 - Poradnik, Solucja

Postapokaliptyczne uniwersum wykreowali deweloperzy ze studia Interplay Entertainment. Gracze po raz pierwszy mogli zwiedzić zniszczone wojną jądrową Stany Zjednoczone w produkcji, która na PC ukazała się w 1997 roku.

Źródło: PC Gamer

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki