Dziennikarze serwisu IGN opublikowali materiał prezentujący nowe fragmenty rozgrywki z powstającego Sekiro: Shadows Die Twice, czyli kolejnego projektu od studia From Software.

Nagranie przedstawia sekwencję toczącą się na planszy o nazwie Senpou Temple. Prowadzony przez gracza bohater natrafia na szereg przeciwników, których eliminuje na dwa sposoby: po cichu oraz w otwartej walce.

Podczas bezpośrednich potyczek kluczowe jest parowanie wrogich ciosów. W samych starciach postać korzysta z broni białej, rzucanych shurikenów oraz zamontowanej na protezie ręki linki z hakiem.

Na początku materiału podopieczny przemierza obszar leśny, ścierając się z wrogami pośród drzew. Później jednak trafia do świątyni, gdzie spotyka oponenta nieco silniejszego od pozostałych i posługującego się dużych rozmiarów pałką.

Akcję produkcji osadzono w szesnastowiecznej Japonii, podczas okresu zwanego Sengoku. Gracze pokierują bohaterem znanym jako The Wolf - opiekunem młodego chłopca. Młodzieniec zostaje jednak porwany i wojownik musi uratować podopiecznego.

sekiro_gejmplej
Sekiro: Shadows Die Twice wyróżni się wysokim poziomem trudności

Zobacz: Sekiro: Shadows Die Twice - premiera i najważniejsze informacje

Sekiro: Shadows Die Twice zadebiutuje 22 marca na PC, PS4 i Xbox One. „Tytuł na pewno spodoba się miłośnikom cyklu Souls oraz gry Bloodborne. Dopracowana do granic możliwości walka, choć wyraźnie inna, wciąż jest wymagająca, a rozgrywkę urozmaica też możliwość skradania się” - napisaliśmy we wrażeniach z wczesnej wersji.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki