Anthem - zagadka: odblokowanie drzwi i wyłączenie bariery (Ukryte głębiny)

Rozwiązujemy zagadki (otwarcie drzwi, usunięcie bariery) w misji: Ukryte głębiny.

W zadaniu Ukryte głębiny, zleconym przez Matthiasa, poszukujesz Manuskryptu Elizejskiego. Gdy trafisz do podziemi, w których znajduje się ten ważny przedmiot, czeka cię rozwiązanie dwóch zagadek.

Polegają one na odkryciu kombinacji znaków - umieszczonych na skałach - i dopasowaniu ich do mechanizmów otwierających przejścia i niwelujących bariery.

Na tej stronie wyjaśniamy:

Odblokowanie (otwarcie) drzwi

Gdy dotrzesz do wielkiej sali, twoim zadaniem będzie odblokowanie drzwi (1) (polecenie: Zniszcz zabezpieczenia wokół Manuskryptu). Wokół bramy - po lewej i prawej stronie, w skałach - umieszczone są symbole (2 i 3).

024

Dopasuj znak (2) do mechanizmu (4), który znajduje się naprzeciwko drzwi, na kamiennej kolumnie. To samo wykonaj w przypadku drugiego mechanizmu (5) - ustaw na nim wzór odpowiadający emblematowi (3), wiszącemu po prawej stronie.

Wyłączenie bariery chroniącej manuskrypt

Po walce z Tytanem musisz wyłączyć barierę chroniącą Manuskrypt (6). Po lewej i prawej stronie podestu znajdują się cztery mechanizmy (7, 8, 9 i 10). Aby zniwelować pole należy dopasować symbole (11, 12, 13 i 14), umieszczone są na czterech kamiennych kolumnach, do mechanizmów 7-10.

025

Wystarczy, że ustawisz znaki według schematu:

  • symbol (11) ustaw w mechanizmie (7)
  • symbol (12) ustaw w mechanizmie (8)
  • symbol (13) ustaw w mechanizmie (9)
  • symbol (14) ustaw w mechanizmie (10)
026

Gdy bariera zniknie, podejdź do skrzyni i zabierz manuskrypt. Po chwili misja zakończy się.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami