Wydana w piątek odświeżona wersja Resident Evil 2 cieszy się dużą popularnością. Twórcy nie wykluczają, że powstanie podobny remake kolejnej części serii, ale podkreślają, że wszystko zależy od fanów.

W wywiadzie udzielonym japońskiemu serwisowi Game Watch producent gry - Yoshiaki Hirabayashi - oznajmił, że Capcom przygotuje nową edycję trzeciej odsłony cyklu, jeśli dostrzeże duże zainteresowanie takim projektem (dzięki, GamingBolt).

Resident Evil 3: Nemesis zadebiutowało w 1999 roku. Tytuł narodził się jako poboczna historia drugiej części serii, z której zaczerpnięto wiele mechanizmów rozgrywki oraz elementów graficznych, w tym posterunek policji w Raccoon City.

Zobacz: Resident Evil 2 - Poradnik, Solucja

Niektórzy gracze uważają, że ze względu na szereg podobieństw pomiędzy oboma wspomnianymi grami stworzenie remake'u trzeciej odsłony powinno być prostsze. Deweloperzy mają bowiem gotowe fundamenty.

Resident Evil 3: Nemesis opowiada o losach Jill Valentine - członkini jednostki S.T.A.R.S. Bohaterka walczy o przetrwanie w opanowanym przez stwory Raccoon City, korzystając ze zróżnicowanego uzbrojenia i gadżetów.

Warto zaznaczyć, że w grudniu ubiegłego roku pojawiły się nieoficjalne informacje sugerujące, że prace nad remake'iem już trwają. Nie przedstawiono jednak żadnych szczegółów na temat rzekomo rozwijanego projektu.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.